Sport (Středa, 27. ledna 2021 3:57:34)

Jágrův Omsk byl 15 vteřin od semifinále KHL, nakonec smolně vypadl

Ani gól a asistence české megahvězdy nepomohly sibiřskému celku na ledě Kazaně. Ta doslova utekla hrobníkovi z lopaty.

Avangard Omsk se stal postrachem favoritů Kontinentální hokejové ligy. Poté, co Jágrova družina vyřadila v prvním kole play-off nejlepší celek základní části, byla blízko vyřazení stříbrného týmu dlouhodobé soutěže.

Jágr režíroval obrat

Hokejisté Kazaně sice vedli v rozhodujícím pátém zápase čtvrtfinále play-off nad Omskem, když se v 10. minutě prosadil Stěpanov. K obratu v utkání ale zavelel výborný Jágr, který nejprve ve 27. minutě vyrovnal a o čtyři minuty později připravil vedoucí trefu pro Rjabykina.

Avangard ve třetí třetině úspěšně hájil jednobrankové vedení. V poslední minutě domácí celek odvolal gólmana a uzavřel pětku sibiřského celku v jeho obranném pásmu. V tu chvíli si Jágr vzpomněl na památnou olympiádu v Naganu a vyburcoval celou střídačku, aby se vzájemně propojila pevným sevřením v jednoho muže.

Smolná třináctka

Bohužel pro muže s číslem 68 kouzlo tentokrát nefungovalo a Omsk inkasoval smolných 15 vteřin před koncem vyrovnávací gól z hokejky Nikulina.

Hostující celek byl tímto průběhem natolik zdrcený, že prodloužení tvalo jen necelé tři minuty. O vítězství Kazaně v poměru 3:2 v zápase i celé sérii rozhodl Petrov. Jágrův sen o zisku Gagarinova poháru se tak smolně rozplynul. Jeho budoucnost je nyní ve hvězdách.

Kontinentální hokejová liga, pátý zápas čtvrtfinále play-off:

Ak Bars Kazaň - Avangard Omsk 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0), stav série: 3:2
Branky: 10. Stěpanov, 60. Nikulin, 63. Petrov - 27. JÁGR (KLEPIŠ), 31. Rjabykin (JÁGR).