Sport (Středa, 20. ledna 2021 5:22:54)

Fotbalová poprava na Letné: Brno třikrát inkasovalo během sedmi minut

V tradiční pondělní dohrávce fotbalové Gambrinus ligy bylo o vítězi rozhodnuto po necelé půlhodině hry. Sparta zvítězila 4:0.

Na pražskou Letnou přijelo k dohrávce 20. kola nejvyšší fotbalové soutěže na jaře výborné Brno. Oba celky se musely vyrovnávat se dvěma absencemi oproti ideální základní jedenáctce. Sparťanům chyběli Patrik Berger a Luboš Hušek, na druhé straně se ještě nějaký čas neobjeví zraněný kapitán Jan Trousil a špílmachr Tomáš Polách.

Na všechny branky se podívejte na videu:

Během několika málo minut bylo jasné, že hráčské ztráty neprospěly zejména hostujícímu mužstvu. To totiž prohrávalo už po pár desítkách vteřin, kdy se centr Zemana z rohového kopu dostal až na kopačku Kladrubského, který míč s pomocí břevna a hlavy gólmana Lejsala poslal do sítě.

Sparťané dali za sedm minut tři góly a bylo po zápase

V tu chvíli bylo jasné, že domácí diváci nedostanou zpět své peníze za vstupenky. To jim totiž slíbilo vedení letenského klubu v případě, že borci v rudých dresech proti Brnu neskórují. V 16. minutě přišla největší šance hostů v prvním poločase, Marek Heinz ale střelou z dálky jen těsně přestřelil. V rozmezí 7 minut pak vsítili sparťané další tři branky a po půl hodině hry byli Brňané zralí na ručník, nebo rychlý úprk do nedalekého autobusu.

Nejprve se ve 22. minutě naplno projevila absence zkušeného stopera Trousila v samotném srdci moravské obrany a Holenda neměl proti svému nedůraznému strážci problém hlavou zavěsit. Ve 26. minutě pak úspěšný střelec se štěstím zpracoval vysoký míč, předložil jej parťákovi z útoku Wilfriedovi a bylo to o tři branky. Ve 29. minutě uzavřel brankovou bouři po rohovém kopu přesnou hlavičkou stoper Hubník.

V 72. minutě se podruhé v zápase prosadil domácí záložník Kladrubský, jeho parádní gól patičkou ale nebyl pro sporný ofsajd uznán. Před více než desetitisícovou návštěvou přesto Sparta dokráčela ke snadnému vítězství 4:0 a deset kol před koncem sezony ztrácí na druhém místě tabulky na vedoucí Slavii deset bodů.

Gambrinus liga, 20. kolo:

AC Sparta Praha - 1. FC Brno 4:0 (4:0)
Branky: 1. Kladrubský, 22. Holenda, 27. Wilfried, 29. Hubník. Rozhodčí: Franěk - Lhoták, Peřina. ŽK: Holenda (Sparta). Diváci: 10 291.
AC Sparta Praha: Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič - Žofčák (87. Jeslínek), Kucka (78. Vacek), Kladrubský, Zeman (67. Matušovič) - Wilfried, Holenda.
1. FC Brno: Lejsal - Kuncl, Dvorník, Živný, Švejnoha - Heinz (46. Schneider), Kalivoda, Mareček, Střeštík (46. Šural) - T. Došek, Z. Pospěch (75. Rabušic).