Sport (Sobota, 23. ledna 2021 2:10:40)

Plzeňský hokejista Nedvěd v rozhovoru sprostě nadával soupeři

Plzeňský obránce Jaroslav Nedvěd po utkání sprostě urážel jednoho z hráčů soupeře. V NHL by za podobná slova dostal přísný trest.

Po rozhodujícím gólu ve druhém prodloužení se u mantinelu radovalo klubko plzeňských hráčů. Mezi nimi i obránce Jaroslav Nedvěd, který k tomu ale přidal ještě něco navíc. Jel k pardubické střídačce a na jednoho ze soupeřů dělal obscénní gesta. Od rozhodčích tak vlastně po skončení série dostal ještě desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

Své emoce Nedvěd nezkrotil ani později v rozhovoru s novináři. Nejmenovaného pardubického hráče velmi neslušně poslal do oněch míst. "Celou sérii mi sprostě nadával,“ říkal Nedvěd nasupeně do mikrofonů. "Já se mu teď můžu vysmát do ksichtu. My jsme tam a on jede zpátky domů někam na Slovensko, nebo odkud je, mně to je jedno. Já nejsem rasista, ale ať jede do pr…“ Na otázku, kterého Slováka vlastně myslí, říkal, že neví, o koho jde, ani kolik mu je let.

Poslechněte si, co řekl Jaroslav Nedvěd po utkání:


Za Pardubice se v sérii s Plzní představili jen dva Slováci: brankář Ján Lašák a útočník Radovan Somík. Těžko říct, komu z nich byl Nedvědův výrok určený. A dost možná Nedvěd ani nemyslel jednoho z nich, protože Somík i Lašák jsou poměrně známí hráči. Oba si na rozdíl od Nedvěda zahráli v NHL a jsou to i mistři světa. Na soupisce Pardubic je ještě další slovenský útočník Michal Klejna, ale ten do série s Plzní vůbec nezasáhl. Koho tedy Nedvěd vlastně urážel? Možná i někoho s moravským přízvukem.

Ono je vlastně jedno, kdo byl adresátem Nedvědových urážek. Jde o to, že by si podobné výroky do médií měl odpustit.

Bude Nedvěd potrestán? NHL se s Averym nepárala

Šéfové hokejové extraligy neustále opakují, jak chtějí mít čistou a slušnou ligu. Neměl by tedy Jaroslav Nedvěd dostat nějaký trest? "Já to od vás slyším poprvé, že někdo něco takového pronesl,“ řekl pro tn.cz ředitel extraligy Stanislav Šulc. "Pokud bychom dostali nějaký podnět, tak bychom se tím zabývali.“

V NHL se na začátku prosince vyjádřil Sean Avery nelichotivě o svých bývalých přítelkyních a vedení ligy ho potrestalo šestizápasovým trestem. A co víc, proti Averymu se okamžitě postavili vlastní spoluhráči i trenéři, kteří řekli, že tohle si dovolit neměl.

Podívejte se, co řekl v prosinci Avery


Nedvěd prokázal, že extraligovým hráčům chybí vzájemný respekt k soupeři. Jeho výrok pro televizní štáby není v pořádku. Stejně jako by nemělo být v pořádku, aby zůstal nepotrestaný.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.