Sport (Sobota, 23. ledna 2021 2:21:21)

Svěrkoš jako spasitel Sochaux! Když dá gól, jeho tým zvítězí

Bilance útočníka Václava Svěrkoše ve francouzském klubu je úžasná. V devíti zápasech vstřelil pět gólů.

Už jen tento fakt potvrzuje střelecké kvality bývalého útočníka ostravského Baníku. Pokud se však podíváme hlouběji do statistik, zjistíme, že přízvisko spasitel, by k šikovnému útočníkovi sedělo.

V devíti zápasech se Svěrkošem získalo Sochaux více bodů než v devatenácti bez něj

Vstup do ligy se Sochaux vůbec nepovedl. V prvních dvanácti kolech neokusilo chuť vítězství a získalo pouhých šest bodů za šest remíz. Až ve třináctém kole přišel první plný bodový zisk. Do konce podzimní části sezony však zůstal jediným. Přišlo ještě dalších pět remíz a Sochaux bylo se čtrnácti body a bilancí jedné výhry, jedenácti remíz a sedmi proher u dna ligové tabulky. Jenže během zimní přestávky se cosi změnilo. Z Ostravy přišel Václav Svěrkoš.

A jeho střelecké umění ihned neslo své ovoce a samozřejmě důležité body. Svěrkoš zatím dal pět gólů a hned ve třech zápasech se jeho tým radoval z výhry. Co z toho plyne? Pokud se Svěrkoš trefí, Sochaux se šedesátiprocentní pravděpodobností vyhraje. V devíti zápasech se Svěrkošem v sestavě tedy Sochaux nasbíralo patnáct bodů, celkově jich má devětadvacet a vymanilo ze sestupových pozic.

Víkendová trefa znamenala tři body

Naposledy se Svěrkoš prosadil o tomto víkendu, když v 78. minutě rozhodl zápas proti Nancy. Na jeho vítězném gólu měl lví podíl Turek Erding, který českému útočníkovi předložil ideální přihrávku a ten se nemýlil. Sám Svěrkoš si spolupráci s Erdingem pochvaluje. "Hraje se s ním dobře. Proti Nancy jsem pro něj udělal penaltu, ale bohužel ji nedal. Je dobré, že si vyhovíme, on je takový rozbíječ a já to sbírám okolo něj,“ řekl Svěrkoš deníku Sport.

Svěrkošovi se daří a to samozřejmě nemohlo zůstat bez povšimnutí fotbalové veřejnosti. "Minulý měsíc, aniž bych to věděl, jsem byl navržen na nejlepšího hráče měsíce, ale nevyšlo to. Vyhrál mladý útočník Hoarau z Paříže,“ prozradil.

Pro Sochaux je důležité, že vítězí a nesbírá body pouze za remízy. "Na jaře jsme ani jednou neremizovali na rozdíl od podzimu, kdy těch remíz bylo jedenáct. Teď máme pět výher a čtyři prohry,“ zakončil.

Podívejte se na některé ze Svěrkošových gólů, které Sochaux zvyšují šance na udržení ligové příslušnosti:

Tohle byla jeho trefa proti Lille:Takhle se trefil do sítě Lorientu:A takhle se prosadil v zápase s Paris Saint Germain:


 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.