Sport (Úterý, 19. ledna 2021 13:43:33)

NHL: Sýkora rozhodl o výhře Pittsburgu, Rangers porazili Philadelphii

Český útočník Pittsburgu Petr Sýkora vstřelil vítězný gól Tučňáků a jeho tým zvítězil nad Bostonem 6:4.

Hostům nepomohla ani asistence útočníka Davida Krejčího, který se podílel na jediném gólu ve druhé třetině, po které Boston vedl 3:2. Boston toto vedení udržel až do konce druhé části, jenže v poslední části přišla ofenzivní smršť Penguins. Během dvou minut hráči s Tučňákem na prsou dvěma góly otočili.

Podívejte se na sestřih ze zápasu Pittsburgu s Bostonem:

Na to ještě Boston stihl reagovat, když na 4:4 srovnal Ryder. Jenže deset minut před koncem přišla vítězná trefa, kterou zařídil Petr Sýkora. V posledních sekundách pak do prázdné branky důležité body pojistil Jordan Staal.

Rozsíval přispěl asistencí k vítězství Rangers

Český hokejový obránce New Yorku Rangers Michal Rozsíval zaznamenal proti Philadelphii jednu asistenci a jeho tým slavil vítězství v poměru 4:1.

Rangers se do vedení dostali na sklonku první třetiny, když se prosadil rebel Avery. Ve 25. minutě sice vyrovnal Gagne, poté už však mířili mezi tři tyče pouze domácí. Postupně se trefili Antropov, znovu Avery a v 51. minutě i Sjoström. Jezdci si tak připsali důležité vítězství nad divizním rivalem.

Detroit opět dosáhl na hranici 100 bodů

Český útočník v dresu Detroitu Jiří Hudler zaznamenal v utkání zámořské NHL z noci na pondělí jednu asistenci a pomohl svému celku k vítězství na ledě Columbusu v poměru 4:0.

Obhájci Stanley Cupu podeváté v řadě dosáhli na hranici sta získaných bodů, navíc si již v sedmnácté sezoně za sebou zajistili účast v play-off. "Jakýkoli rekord, kterého dosáhneme, je fenomenální," rozplýval se po zápase s Columbusem kouč Rudých Křídel Mike Babcock. "Jsem u týmu pouhé čtyři roky, ale už teď mohu říct, že jsem hrdý na to, co jsme dokázali," pokračoval spokojený kouč.

Do statistik se zapsali i čeští obráncí ve službách Minnesoty. Martin Škoula i Marek Židlický si v duelu se St. Louis připsali po jedné asistenci, z vítězství se však neradovali. Blues na svém ledě porazili Minnesotu 5:3 a přiživili naději na účast v bojích o Stanley Cup.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Philadelphia 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 19. a 43. Avery, 29. Antropov (ROZSÍVAL), 51. Sjoström - 25. Gagne. Střely na branku: 39:25. Diváci: 18 200

Pittsburgh - Boston 6:4 (2:2, 0:1, 4:1)
Branky: 17., 41. a 42. Kunitz, 1. Guerin, 50. Sýkora, 60. J. Staal - 2. Recchi, 11. Kessel, 31. Wheeler (Krejčí), 43. Ryder. Střely na branku: 34:23. Diváci: 17.132.

Chicago - NY Islanders 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Branky: 36. Versteeg (Havlát), 59. Kane - 33. a 48. Streit, 38. Park (Martínek), 40. Nielsen. Střely na branku: 42:19. Diváci: 22.140.

Columbus - Detroit 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 6. Marián Hossa, 10. Kronwall (HUDLER), 39. Samuelsson, 50. Franzén. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 23:30. Diváci: 18 685 (Nationwide Arena). Hvězdy utkání: 1. Osgood, 2. Franzén, 3. Marián Hossa (všichni Det.).

St. Louis - Minnesota 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
Branky: 15. Backes, 27. Tkachuk, 29. Perron, 40. Winchester, 60. Boyes - 35. Brunette, 48. Veilleux (ŠKOULA), 55. Bergeron (ŽIDLICKÝ). Vyloučení: 3:7. Využití: 3:0. Střely na branku: 36:22. Diváci: 19 150 (Scottrade Center). Hvězdy utkání: 1. McDonald, 2. Perron (oba StL.), 3. Brunette (Min.).

Anaheim - San Jose 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 39. Moen. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Střely na branku: 34:30. Diváci: 17 511 (Honda Center). Hvězdy utkání: 1. Nabokov (SJS), 2. Hiller, 3. Perry (oba Ana.).

Vancouver - Colorado 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Branky: 3. Wellwood, 8. Burrows, 16. Pyatt, 59. Edler - 25. Smyth, 41. Tucker. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 23:20. Diváci: 18 630 (General Motors Place). Hvězdy utkání: 1. Burrows (Van.), 2. Smyth (Col.), 3. Pyatt (Van.).