Sport (Středa, 27. ledna 2021 3:54:45)

Slavia potvrdila v Jablonci roli favorita, tři body vystřelil Pekhart

Fotbalisté pražské Slavie vyhráli ve 20. kole Gambrinus ligy Na Střelnici 2:1 a pojistili si první místo v tabulce.

Gól navrátilce z Anglie Tomáše Pekharta rozhodl nedělní zápas fotbalové Gambrinus ligy, ve kterém Jablonec hostil lídra soutěže pražskou Slavii. Před pondělním zápasem Sparty s Brnem mají červenobílí na čele soutěže 13 bodů náskok.

První minuty patřily Jablonci, zápas ale Slavii

Domácí fotbalisté zahrozili hned po několika vteřinách hry, po Haurdičově centru ale Hloušek zacílil mimo tři tyče. Stejný hráč pak o chvíli později adresoval z pravé strany přesný pas do pokutového území, Klapka však v dobré pozici mířil vedle. V 7. minutě se poprvé osmělila i Slavia, Belaid ale za hranicí pokutového území pálil pouze nad.

Po čtvrthodině hry přišla velká šance hostů. Švento nacentroval před branku a Fořt z voleje jen těsně minul Zichovu branku. O chvíli později se zaskvěl pohotovým volejem Valenta, Vaniak ale jeho pokus lapil.

Skóre zápasu otevřel Fořt

Severočeši se střelecky neprosadili ani ve 34. minutě, po Lafatově pasu střílel Zábojník mimo, a tak udeřili v Chance aréně jako první "sešívaní". Ve 41. minutě vysunul Černý do úniku Dušana Šventa, který naservíroval míč před branku Fořtovi a ten rozjásal fanoušky "červenobílých".

Jablonec po hodině vyrovnal, trefil se Lafata

Na světelné tabuli svítila 59. minuta, když se svěřenci trenéra Komňackého dočkali vyrovnání. Po sérii hlaviček putoval míč k nekrytému Davidu Lafatovi a ten ranou z první prostřelil slávistického gólmana. Jablonecký forvard byl při chuti a mohl dostat svůj tým dokonce do vedení, jeho křížná střela ale branku minula.

Severočechy vyrovnávací trefa namlsala a Loučka dalekonosnou jedovkou prověřil Vaniaka. Když už se schylovalo k remíze, utekl domácí obraně Pekhart a zajistil hostům tříbodový zisk.

Komňacký: Tohle se na prvoligové úrovni nesmí stávat

Po zápase byl trenér Jablonce František Komňacký hodně smutný, ale také rozčilený. "Taková minela se na prvoligové úrovni přihodit nesmí. Takovou situaci musejí Pavlík s Kučerou prostě vyřešit," řekl zkušený lodivod. "Hráčů mi je líto, především ve druhém poločase jsme si bodovat zasloužili, ale fotbal je o gólech a já to respektuji," smutnil.

Zápas jinak zhodnotil v krátkosti. "První poločas byl takový vyčkávací, taktický z obou stran. Věděli jsme o silné levé straně Slavie a snažili se ji blokovat. Ve druhém dějství jsme byli aktivní, narušovali kombinaci hostů a nakonec se dočkali vyrovnání. Bohužel v momentě, kdy jsme sahali po bodovém zisku, jsme se dopustili fatální chyby, která rozhodla zápas," kroutil nechápavě hlavou.

V dalších zápasech, které se hrály od 17 hodin skončily dva bezbrankovou remízou a ve třetím překvapivě Olomouc prohrála doma s Kladnem. Více o těchto utkáních čtěte ZDE.

Jablonec - Slavia 1:2 (0:1)
Branky: 60. Lafata - 41. Fořt, 87. Pekhart. Rozhodčí: Příhoda - Vysloužil, Lakomý. ŽK: Loučka, Pavlík, Kučera - Hošek. Diváci: 4106.
Sestavy:
Jablonec: Zich - Zábojník, Pavlík, Kučera, Hamouz - Haurdič (85. Michálek), Loučka, Valenta (83. Černý), Hloušek - Klapka - Lafata. Trenér: Komňacký.
Slavia: Vaniak - Hubáček, Hošek, Brabec, Černý - Janda (71. Grajciar), Trapp, M. Jarolím (70. Ivana), Belaid, Švento - Fořt (81. Pekhart). Trenér: K. Jarolím.