Sport (Sobota, 23. ledna 2021 2:26:58)

Kladno překvapilo Olomouc a veze si z Hané tři body

Nedělní zápasy 20. kola fotbalové Gambrinus ligy nabídly pouze čtyři góly. Žižkov remizoval s Bohemians Praha, Mladá Boleslav se neprosadila proti Českým Budějovicím.

Sázkaři měli v neděli jasno. Největší "tutovkou" pro ně byla výhra Mladé Boleslavi proti venku neškodným Českým Budějovicím, které letos ještě nezažily, jak chutná import tří bodů z venkovního zápasu. Ale fotbal je nevyzpytatlený, protože ani jeden z boleslavských hráčů za 90 minut nezacílil přesně, a tak se dělily body za bezbrankovou remízu. Stejný osud potkal i pražské derby Bohemians Praha - Viktoria Žižov.

Čest střelců zachraňovali hráči Kladna a Olomouce

Kladno poslalo jasný vzkaz všem týmům, které jsou namočeny v pásmu sestupu: Počítejte s námi, my boj o ligu nevzdáváme! Jak jinak totiž nazvat jistou výhru 3:1 nad ambiciózní Olomoucí na jejím hřišti?!

Na první pohled nezáživné utkání nabídlo více vzruchu, než dva průměrné gambrinusligové duely. Olomouc zatápěla pod kotlem v úvodu utkání, ale Štěpán se dvakrát nedokázal prosadit. Kladno hrozilo hlavně z brejků, největší šanci zahodil Hajník, ale mrzet ho to nemuselo, protože v další útočné akci našel kolegu Šilhana a ten otevřel skóre.

Druhou branku si Olomouc dala sama. Těsně po začátku druhého poločasu trefil hlavou Beneš míč do Ordoše, který si jej srazil do vlastní sítě. V 71. minutě se Kladno prosadilo znovu díky dalšímu brejku, tentokrát zakončoval Bartek, jenž zkušeně obešel gólmana Drobisze. Olomouc už stačila jen snížit díky nešťastníkovi Ordošovi, který si tak dal alespoň malou náplast na pochroumané sebevědomí.

Kladno si díky dnešnímu utkání na své konto připsalo vůbec první výhru na hřišti soupeře a znatelně zvýšilo sebevědomí mužstva před litými boji o záchranu.

Sigma Olomouc - Kladno 1:3 (0:1)
Branka: 74. Ordoš - 25. Šilhan, 48. vlastní Ordoš, 71. Bartek. Rozhodčí: Kocián - Teuber, Štěrba. ŽK: Heidenreich - Bartoš, Szabo, Strnad, Procházka. Diváci: 3610.
Sestavy:
Olomouc: Drobisz - Nuc, Hudec, Škerle (46. Šuškavčevič), Heidenreich - Melinho, Kaščák, Kobylík - Štěpán (67. Hubník), Ordoš, Toleski (46. Hořava). Trenér: Psotka.
Kladno: Pavlík - Bartoš, Beneš, Drsek, Procházka - Bartek (90. Dubský), Szabo (85. Gross), Strnad, Šilhan, Hajník - Klinka (87. Holub). Trenér: Hřídel.

Na Žižkově zvlhl střelecký prach

Možná za to mohl déšť skrápějící žižkovský stadion, díky němuž hráčům na obou stranách zvlhl střelecký prach. V tradičně bojovném pražském derby se na Žižkově moc fotbalové krásy neudálo a utkání skončilo bez branek.

Viktorii na stadionu, na němž jinak nastupuje jako domácí tým, nebyla nic platná převaha ve druhém poločase a tyč nastřelená útočníkem Petrem Švancarou. Oba týmy si tak prodlouží čekání na první jarní výhru a hlavně situace Žižkova je už kritická. Na 15. místě ztrácí na týmy před sebou už šest bodů. Fotbalisté Bohemians Praha si připsali třetí bezbrankovou remízu za sebou.

"Spokojený s výsledkem nejsem, zápas jsme měli vyhrát. Přišli jsme o dva body, jelikož jsme měli dost šancí. Fotbal se hraje na góly a my jsme žádný nevstřelili," řekl smutným hlasem na tiskové konferenci po zápase trenér Viktorie Žižkov Zdeněk Ščasný.

FC Bohemians Praha - Viktoria Žižkov 0:0
Rozhodčí: Hájek - Zlámal, Urban. ŽK: Vošahlík, Demeter - Pilař, Švancara, Xavier, Vozábal. Diváci: 1350.
Sestavy:
Bohemians: Belaň - Macháček, Horáček, Turtenwald, Grznár - Fenyk, Demeter, Zoubek (90. Galbavý), Dobeš (84. Kropík), Vošahlík (90. Obermajer) - Ibe. Trenér: Urban.
Žižkov: Bartalský - Vaculík (83. Kučera), Pilař, Gabriel, Xavier - Vozábal, Hušbauer, Sabou, Koukal (46. Kalod) - Straka, Švancara (71. Naumov). Trenér: Ščasný.

České Budějovice rozhoupaly Hapalovo trenérské křeslo

Kouč Mladé Boleslavi Pavel Hapal už nemá tak jistou pozici, jako na podzim. V jarních zápasech totiž středočeský tým, který se před sezonou netajil ambicemi na zisk titulu či alespoň postupu do evropských pohárů, získal pouze dva body.

Mladá Boleslav nejdříve selhala na domácím hřišti s Jabloncem, poté prohrála s Brnem a nyní nasbírala dvě remízy: bod si odvezla z Brna a další získala dnes proti Českým Budějovicím.

Hosté přijeli s velmi aktivní obranou a ani zdaleka nepůsobili zakřiknutě. Tým Mladé Boleslavi si s hrou Jihočechů evidentně nevěděl tady. Měl sice mírnou převahu, ale nevytvářel si prakticky žádné šance ze hry ani ze standardních situací.

Do přestávky viděli pískající diváci jedinou příležitost, kterou měl domácí Alexandre Mendy, ale přestřelil z malého čtverce bránu s pomocí teče hostí.

Trenér Hapal: Myslím, že jsme podali na jaře svůj nejlepší výkon

Po přestávce se domácí mohli rychle probrat už ve 46. minutě, když z nenápadné akce českobudějovický záložník Benát nastřelil tyč. Za celý zbytek druhého poločasu se však zmohli jenom na Rolkovu šanci ze standardní situace, míč z jeho hlavy dopadl na horní síť. V závěru měli domácí velký tlak, ale hosté ho přežili bez nejmenších problémů. Mužstvo Mladé Boleslavi bojovalo především samo se sebou a svou nenápaditou hrou, která nenesla žádný efekt. Pro Jihočechy byl tak bod zasloužený, i když se nedostali do vyložené šance.

Trenér domácích Pavel Hapal ale asi sledoval jiný zápas. "Myslím, že jsme podali na jaře svůj nejlepší výkon," šokoval novináře na tiskové konferenci po zápase. Hapala diváci vypískali. "Tak to prostě chodí. V jednom utkání vás diváci obdivují a oslavují, v dalším zatracují. Hráči by se měli zamyslet hlavně nad svými individuálním výkony. Cíl hrát evropské poháry ještě ohrožen není. Je to otázkou dalších zápasů," řekl ještě Hapal.

FK Mladá Boleslav - Dynamo České Budějovice 0:0
Rozhodčí: L. Kovařík - Novák, T. Kovařík. ŽK: Kúdela - Hílek, Mezlík, Kučera. Diváci: 3624.
Sestavy:
Ml. Boleslav: Miller - Procházka, Rolko, Janíček, Mach - Mendy, Kúdela (70. Hrdlička), Sylvestre, Poláček (77. M. Sedláček) - Táborský (57. Nečas), Pecka. Trenér: Hapal.
Č. Budějovice: Kučera - Riegel, Horejš, Žižka (42. Mezlík, 90. Klavík), Leština - Benát, Homoláč, Hílek, Šíma - T. Sedláček, Stráský (77. Hudson). Trenér: Tobiáš.