Sport (Úterý, 19. ledna 2021 12:01:55)

Necid byl v záladní sestavě při výhře CSKA Moskva

V dalších zápasech ruské fotbalové ligy se na hřiště dostali Jan Koller, Antonín Kinský, Martin Jiránek, Radek Šírl i Jiří Jarošík.

Český útočník, který ještě nedávno hájil barvy pražské Slavie, zažívá v Rusku povedené období. Ve svém prvním zápase za CSKA rozhodl gólem v prodloužení utkání ruského fotbalového Superpoháru, kdy tým CSKA Moskva vyhrál nad Rubinem Kazaň 2:1.

V neděli se dostal na hřiště v základní sestavě a podílel se na výhře svého týmu 3:0. Českého gólmana Antonína Kinského nejprve střelou z 20 metrů překonal Dzagojev, v závěru dvěma góly zvýšil obránce Ignaševič.

Necid ve svém prvním utkání ruské ligy odehrál 76 minut, než ho nahradil Krasič. Jeho spoluhráč Luboš Kalouda sledoval zápas z lavičky.

Z výhry se radoval i Koller s Jarošíkem

Fotbalisté Křídla Sovětů Samara vyhráli na půdě Tomsku 1:0 po brance Savina. U výhry Samary byla také česká dvojce Jiří Jarošík a Jan Koller, ale ani jeden z nich se neprosadil.

Naopak šlágr mezi Spartakem Moskva a Zenitem Petrohrad vítěze neměl. Spartak, vedený českým kapitánem Martinem Jiránkem, se sice již po dvou minutách dostal do vedení po Sajenkově ráně, čtvrt hodiny nato však srovnal na konečných 1:1 hostující Pogrebňak. Za Zenit odehrál celé utkání Radek Šírl.

Spartak Moskva - Zenit Petrohrad 1:1 (1:1)
Branky: 2. Sajenko - 16. Pogrebňak.
Obránce Spartaku Martin Jiránek odehrál celý zápas podobně jako záložník Zenitu Radek Šírl.

Tom Tomsk - Křídla Sovětů Samara 0:1 (0:0)
Branka: 51. Savin.
Čeští fotbalisté Jiří Jarošík a Jan Koller odehráli v dresu hostů celý zápas. Koller dostal žlutou kartu.

Saturn Moskevská oblast - CSKA Moskva 0:3 (0:0)
Branky: 69. Dzagojev, 82. a 87. Ignaševič. ČK: 32. Angbwa (Saturn).
Český brankář Antonín Kinský odchytal za domácí celý zápas. V dresu hostů hrál do 76. minuty český útočník Tomáš Necid, jeho krajan Luboš Kalouda byl připraven na lavičce náhradníků.

Těrek Groznyj - Spartak Nalčik 1:0 (0:0)
Branka: 90. Kleber.