Sport (Středa, 27. ledna 2021 4:31:04)

AC Milán rozstřílel Sienu, AS Řím v deseti vyrovnal v Janově

Pět gólů nasázeli fotbalisté AC Milán a ze Sieny si odvážejí tři body. Městský rival Inter doma udolal Fiorentinu.

Milán tak stáhl ztrátu na druhý Juventus na pět bodů, na lídra Inter Milán ztrácí bodů dvanáct. Obránce Milána a české reprezentace Marek Jankulovski odehrál celý zápas, Lukáš Jarolím, hájící barvy Sieny do utkání nezasáhl.

Zajímavé utkání viděli diváci v Janově, kam zavítal AS Řím. Domácí Samdoria už od sedmé minuty prohrávala, do poločasu však dvěma góly Pazziniho skŕe otočila. V 62. minutě byli domácí třem bodům zase o kousek blíže, když byl z celku hostů vyloučen Motta. Jenže Řím i v deseti dokázal srovnat. Podruhé se prodadil Baptista, který proměnil pokutový kop.

Hořkou porážku musel se svými spoluhráči zkousnout David Rozehnal, jehož Lazio podlehlo doma Chievu 0:3. Rozehnal se na hřiště dostal až v 82. minutě a hned o dvě minuty později nezabránil ve skórování Pellissierovi, který uzavřel gólový účet zápasu.

Naopak suverénně si vedl dosavadní lídr italské ligy a největší aspirant na titul Inter Milán. V posledním nedělním zápase Serie A porazil nebezpečnou Fiorentinu 2:0, když obě branky vstřelil útočník Ibrahimovič.

Atalanta - Turín FC 2:0 (0:0)
Branka: 46. a 72. Floccari.

Lazio - Chievo 0:3 (0:2)
Branka: 27. Bogdani, 28. a 84. Pellissier . ČK: 65. Kolarov (Lazio).
Český fotbalista v dresu Lazia David Rozehnal nastoupil do utkání v 82. minutě, kdy vystřídal svého spoluhráče Criberiho.

Palermo - Lecce 5:2 (3:2)
Branky: 11. z pen. a 58. Cavani, 19. Simplicio, 41. Miccoli, 56. Kjaer - 17. Castillo, 34. Tribocchi

Reggina - Neapol 1:1 (1:0)
Branka: 27. Corradi - 64. Lavezzi.

Sampdoria - AS Řím 2:2 (2:1)
Branky: 25. a 43. Pazzini - 7. a 70. z pen. Baptista. ČK: 62. Motta (AS Řím).

Siena - AC Milán 1:5 (0:2)
Branky: 62. Maccarone - 7. Pirlo (z pen.), 45. a 71. Inzaghi, 55. a 78. Pato
Český hráč Marek Jankulovski v dresu AC Milán nastoupil v základní sestavě a odehrál celé utkání. Lukáš Jarolím ve službách Sieny do zápasu nezasáhl.

Udine - Catania 1:1 (0:1)
Branka: 71. Quagliarella - 25. Mascara.

Inter Milán - Fiorentina 2:0 (1:0)
Branka: 11. a 90. Ibrahimovič.