Sport (Středa, 20. ledna 2021 3:38:13)

Chelsea potvrdila formu a je druhá

Utkání proti Manchesteru City na Stamford Bridge rozhodl již v prvním poločasu Michael Essien. Ve druhém zápase Astobn Villa nestačila na Tottenham.

Utkání 29. kola anglické Premier League rozhodl jediný moment, a to hned z 18. minuty zápasu.

Celé utkání jsme sledovali v podrobné ON-LINE reportáži.

Frank Lampard zahrával přímý volný kop zhruba ze 35 metrů, ale místo střely zvolil polovysoký centr do vápna, kde stál úplně volný Mickael Essien a nádhernou střelou bez přípravy do šibenice poslal "blues" do vedení. "Je velmi silný a dává týmu více možností jak hrát. Je pro nás hodně důležitý," řekl na Essienovu adresu trenér Chelsea Guus Hiddink.

Chelsea ale mohla vést mnohem dříve. Ve druhé minutě totiž  dopravil míč do sítě Frank Lampard, který vložil nohu do centru Essiena a zblízka překonal Givena, jenže stál v ofsajdu, takže gól nemohl být uznán.

Čech vychytal další čisté konto

K výhře Chelsea pomohl i český brankář Petr Čech, který si připsal čtvrtou nulu z posledních pěti ligových zápasů.
Čech tentokrát příliš práce neměl, jelikož Chelsea po většinu zápasu hru ovládala. Dařilo se především záložníkům Franku Lampardovi a Michaelu Essienovi. Jejich souhra také v 18. minutě přinesla výše zmiňovaný vedoucí, ale také vítězný, gól.

Londýnský klub si poté náskok hlídal a podnikal rychlé brejky. Po jednom z nich střídající Belletti trefil ve druhém poločasu tyč, ovšem potvrzující branka nepřišla. Jenže City se v této sezoně na hřištích soupeřů nedaří, když venku vyhrálo jen jediný zápas. A ani na Stamford Bridge to nebylo lepší. Čech tak musel likvidovat pouze nedůrazné střely doprostřed branky, které jeho čisté konto neohrozily.

Holandský kouč Hiddink tak po odchodu trenéra Scolariho zůstává s Chelsea neporažen a začíná myslet i na titul. "Dveře jsou trochu otevřené. Mají to stále ve svých rukách, ale jsou nyní pod větším tlakem, tak uvidíme, jak zareagují. Nám nezbývá než nadále vyhrávat," dodal Hiddink.

Tottenham oloupil o body silnou Aston Villu

V druhém dnešním utkání se fotbalisté Tottenhamu přiblížili k záchraně, když vybojovali nečekanou výhru 2:1 na hřišti Aston Villy, která nevyhrála již počtvrté za sebou a klesla na páté místo o skóre za Arsenal. Naopak Tottenham má šestibodový náskok na sestupové pozice.

Tottenham se dostal do vedení Jermaine Jenas. Druhý gól přidal Bent. Za Aston Villu už jen snižoval Nor Carew.

Chelsea - Manchester City 1:0 (1:0)
Branka: 18. Essien.
Český brankář Chelsea Petr Čech odchytal celé utkání.

Aston Villa - Tottenham Hotspur 1:2 (0:1)
Branky: 85. Carew - 5. Jenas, 50. Bent.