Sport (Středa, 20. ledna 2021 3:47:32)

KHL: Rolinek pomohl Magnitogorsku do semifinále

Hokejisté Metalurgu Magnitogorsk porazili Atlant Mytišči a stali se třetím semifinalistou Kontinentální hokejové ligy.

Ve čtvrtém vzájemném měření sil zvítězili 4:2 i díky gólu Tomáše Rolinka, který na konci druhé třetiny vstřelil důležitý gól na 2:1. Celkově Magnitogorsk postoupil po výhře 3:1 na zápasy.

Rolinkova trefa šest vteřin před koncem

Bývalý pardubický útočník Tomáš Rolinek se trefil šest sekund před koncem druhé třetiny a potvrdil svou aktuální výbornou formu. V sérii skóroval potřetí a celkově v play off počtvrté. Spolu s ním se na semifinále mohou těšit jeho krajané Jaroslav Kudrna a Jan Marek.

V semifinálovém soupeři rozhodne duel Kazaně s Omskem
Složení semifinálových dvojic bude známo až v pondělí po rozhodujícím utkání série Kazaň - Omsk. Pokud postoupí Kazaň, utká se s Dynamem Moskva a Magnitogorsk narazí na Jaroslavl. Když na ledě druhého týmu po základní části uspěje Avangard, bude hrát s Jaroslavlí a na Magnitogorsk bude čekat moskevské Dynamo.

Metallurg Magnitogorsk - Atlant Mytišči 4:2 (1:0, 1:1, 2:1), konečný stav série: 3:1
Branky: 20. Malenkych, 40. ROLINEK, 46. Kajgorodov, 59. Zavaruhin - 32. Nestěrov, 44. Bojkov.