Sport (Středa, 20. ledna 2021 3:52:48)

Barcelona vyhrála v Almerii, Real Madrid po poločase přestřílel Bilbao

Bílý balet využil dlouhou početní převahu a v utkání 27. kola španělské ligy zvítězil 5:2 nad domácím Atlétikem Bilbao. Barcelona veze body z Almerie.

K částečné rehabilitaci za potupné vyřazení z Ligy mistrů a debakl 0:4 v Liverpoolu přispěl dvěma góly nizozemský kanonýr Klaas-Jan Huntelaar. Real vyhrál jedenáctý z dvanácti posledních ligových zápasů a upevnil si druhé místo s tříbodovým mankem na Barcelonu, kterou dnes večer hostí Almería.

Heinze vstřelil dva góly. Radost měl jen z jednoho...

V prvním poločase ale Real trestuhodně ztratil dvoubrankový náskok. Ve 21. minutě se ukázkově trefil Arjen Robben, na jehož gól brzy navázal spoluhráč Gabriel Heinze, který hlavou usměrnil míč do sítě.

Jenže důrazný zadák Realu si krátce poté vstřelil vlastňáka a v nastavení srovnal skóre Fernando Llorente. To už ale domácí hráli bez vyloučeného Frana Yesteho, který po Heinzeho nešťastném gólu strčil do madridského gólmana Ikera Casillase.

Rozhodčí se s tím nepáral

Krátce po návratu ze šaten vrátil Realu vedení aktivní Huntelaar a za čtvrt hodiny skóroval pošesté z posledních pěti startů. Tečku za sedmizápasovou sérií domácí neporazitelnosti Bilbaa ve vzájemných zápasech udělal ještě z penalty Gonzalo Higuaín svým patnáctým gólem v sezoně.

Rozhodčí v zápase udělil jedenáct žlutých karet, z toho sedm domácím. Ti navíc ve druhém poločase přišli i o náhradníka Iona Véleze, kterého sudí vyloučil za protesty z lavičky a vykázal i jednoho člena realizačního týmu.

Španělská fotbalová liga, 27. kolo:

Betis - Osasuna 0:0
Český fotbalista Jaroslav Plašil nastoupil v dresu Osasuny základní sestavě a odehrál celé utkání.

Espanyol - Mallorca 3:3 (0:1)
Branky: 56. Callejon, 71. De La Pena, 82. Nene - 40. Arango, 59. Cleber Santana, 70. Jurado. ČK: Moises (Espanyol).

Gijón - La Coruňa 3:2 (0:0)
Branky: 49. Moran, 53. Barral (z pen.), 71. Valdes Díaz - 68. Sergio (z pen.), 86. Riki.

Málaga - Sevilla 2:2 (2:0)
Branky: 19. a 32. Salva - 74. Kanouté, 84. Luís Fabiano. ČK: Calleja (Malaga)

Santander - Numancia 5:0 (5:0)
Branky: 16. a 45. Serrano, 27. Luccin, 32. a 40. Žigič.

Valladolid - Getafe 1:0 (0:0)
Branka: 87. Canobbio. ČK: Mario (Getafe)

Atlético Madrid - Villarreal 3:2 (0:1)
Branky: 53. Agüero, 81. Forlán, 83. López- 19. Fernandez, 52. Cani. ČK: Venta (Villarreal).
Český obránce Tomáš Ujfaluši ve službách Atlétika Madrid do utkání nezasáhl.

Almeria - FC Barcelona 0:2 (0:0)
Branky: 53. a 56. Bojan.

Valencia - Huelva 1:1 (0:0)
Branky: 83. Hernández - 55. Camuňas. ČK. 74. Marchena (V).

Athletic Bilbao - Real Madrid 2:5 (2:2)
Branky: 35. vlastní Heinze, 45. Llorente - 47. a 61. Huntelaar, 21. Robben, 33. Heinze, 84. Higuaín z pen.