Sport (Úterý, 19. ledna 2021 11:41:18)

Martin Brodeur přepsal hokejovou historii

Brankář New Jersey Devils vychytal už svou 551. výhru v NHL, čímž dorovnal rekord legendárního Patricka Roye.

V roce 1992 si připsal první vyhraný zápas v NHL. V sobotu tuto sbírku rozšířil na číslo 551, čímž dohonil Patricka Roye na čele tabulky brankářů s nejvyšším počtem vítězných utkání v historii zámořské soutěže.

Ptáte se kdo? Martin Brodeur – gólman, který zatím celou svou kariéru obléká jediný dres a ten má barvy týmu New Jersey Devils.

"Podobné úspěchy nepřicházejí každý den. Když se budeme bavit o historii této hry, jedná se o velkou věc. Patrick Roy byl skvělý a fenomenální gólman. Vím to, protože jsem proti němu hrál. Vše, co dokázal, si zasloužil. Nyní musíme ocenit Martyho, že se mu dokázal vyrovnat a co nejdříve ho snad i překoná," složil oběma brankářům poklonu kouč New Jersey Brent Sutter.

Příběh jako z pohádky

S Ďábly včera vyhrál 3:1 a lepší místo k vyrovnání rekordu si nemohl přát. Zápas, ve kterém si proti Canadiens připsal 22 zákroků, když ho překonal pouze český útočník Tomáš Plekanec, se totiž hrál v Montrealu, kde se Brodeur před šestatřiceti lety narodil a kde Roy odchytal za Canadiens jedenáct sezon. Na utkání se přišlo podívat přes 21 tisíc natěšených fanoušků a nechyběl mezi nimi ani Brodeurův otec, ani sám velký Patrick Roy, který po utkání svému kolegovi upřímně poblahopřál. "Zasloužil si to," poznamenal s úsměvem.

Nejzajímavější momenty zápasu vám nabízíme TADY:

Ještě na ledě si Brodeur vychutnal ovace nadšených tribun, které mu několik minut vestoje tleskaly. "Je to skvělý pocit, skutečně jsem si ten moment velmi užíval. Byl to pro mě perfektní den," řekl Brodeur po utkání.

Důvod k oslavě má i Eliáš

Menší dějiny, ty klubové, přepisoval zase Patrik Eliáš. Gólem v šesté minutě zaznamenal sedmistý bod v NHL a následující asistencí vyrovnal Johna MacLeana na čele historické tabulky klubové produktivity New Jersey. Za těchto okolností zkrátka nešlo prohrát...