Sport (Středa, 27. ledna 2021 3:48:46)

Třígólový střelec Červenka: Nesmíme si myslet, že to máme vyhrané

Útočník Slavie brzdí optimismus. K postupu do semifinále play-off zbývá jeho týmu udělat ještě jeden krok.

Byli na dně, ale teď jsou zase na vrcholu. Ve čtvrtfinále play-off prohrávali slávisté s Vítkovicemi 1:3 na zápasy a leckdo je už odepsal. Jenže po dvou vítězstvích je všechno jinak.

Červenka: Dali jsme do toho úplně všechno

“Nikdy jsme nepřestali věřit, že je nalomíme a sérii zvrátíme. Dali jsme do toho úplně všechno,“ říká obávaný útočník Slavie Roman Červenka a jedním dechem dodává: “Ale pořád to není u konce. Vítkovice jsou teď možná psychicky dole, jenže nemají co ztratit. Nesmíme si myslet, že to máme vyhrané."

V šestém čtvrtfinálovém utkání byli svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky jasně lepším týmem a ve Vítkovicích vyhráli vysoko 7:3. Největší podíl na tom měl právě Červenka, autor hned tří branek.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Mar2009/486063.jpg?d41d

"Hodně důležitý byl můj gól na 3:2. Padl se štěstím, ale moc nám pomohl a uklidnil nás. My jsme ve druhé třetině byli horší tým, nehráli jsme to, co jsme chtěli," hodnotí rychlonohý střelec.

Ten svým třetím gólem odčaroval neprůstřelnost gólmana Marka Pince, kterého domácí kouč Alois Hadamczik vypustil na led za stavu 0:2. "Říkali jsme si, že dlouho nechytal a musíme na něho hodně střílet, ale ve druhé třetině jsme vystřelili snad dvakrát," kroutí hlavou Červenka.

“Podstatné ovšem je, že nás čeká poslední krok v Praze. Doufám, že ho zvládneme,“ uzavírá nerozlučný parťák Jaroslava Bednáře.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.