Sport (Středa, 27. ledna 2021 5:02:53)

Eliáš hlavním strůjcem vítězství New Jersey na ledě Montrealu

Český útočník Patrik Eliáš zaznamenal gól a asistenci, jeho spoluhráč Martin Brodeur vešel do historie.

Ďáblové vyhráli na ledě Montrealu 3:1, jedinou branku hostů vstřelil Tomáš Plekanec.

Brodeaur vyrovnal rekord Patricka Roye

Gólový účet zápasu otevřel již v 6. minutě Eliáš, na jehož trefu brzy navázal spoluhráč Rolston. Plekanec sice o minutu později snížil, ale Montrealu to nebylo nic platné.

Definitivní podobu výsledku dal v poslední minutě utkání hostující útočník Jamie Langenbrunner.

Jubilejní utkání odehrál brankář New Jersey Martin Brodeur, který si připsal již 551. vítězství v kariéře, čímž vyrovnal rekord Patricka Roye.

Průběh utkání můžete zhlédnout ZDE:

Trefili se také Frolík s Michálkem

Dařilo se i útočníkovi Floridy Michaelu Frolíkovi, který v souboji s Tampou Bay jednu branku vstřelil a na jednu přihrál. Z vítězství 4:3 po samostatných nájezdech se však radovali Lightning, v jejichž dresu se jednou asistencí blýskli Lukáš Krajíček a útočník Václav Prospal.

O jedinou branku San Jose se postaral český forvard Milan Michálek. Vyrovnaný souboj s Los Angeles rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých vystřelil pro Sharks bod navíc Jonathan Cheechoo.

Boston fotbalovým výsledkem zdolal NY Islanders

Medvědi rozhodli o výhře už v úvodu zápasu, kdy se trefili Kessel se Savardem. Hosté se do utkání vrátili až v jeho polovině, a to po gólu Streita.

Ve třetí třetině si hráči Islanders sice vytvořili hned několik slibných šancí, ale k vyrovnání nevedla žádná. Zápas tak skončil výsledkem 2:1 pro Boston.

Na nejzajímavější momenty střetnutí se můžete podívat TADY:

Výhodu domácího prostředí využili i hráči Philadelphie, kteří v souboji divizních rivalů porazili New York Rangers 4:2.

Výsledky NHL:

Boston - NY Islanders 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Kessel, 5. Savard - 31. Streit. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Hvězdy utkání: 1. Kessel, 2. Savard, 3. Chára (všichni Bos.).

Philadelphia - NY Rangers 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 46. a 55. Asham, 17. Hartnell, 27. M. Richards - 4. Antropov, 57. Avery. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Hvězdy utkání: 1. Biron, 2. Asham, 3. M. Richards (všichni Phil.).

St. Louis - Detroit 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)
Branky: 15. Oshie, 30. Woywitka - 25. a 40. Dacjuk, 25. Kopecký, 26. Lebda, 59. Zetterberg. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Hvězdy utkání: 1. Dacjuk, 2. Lebda (oba Det.), 3. Oshie (StL.).

Pittsburgh - Ottawa 3:4 SN (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 7. Godard, 26. Crosby, 39. Kennedy - 9. Campoli, 53. Foligno, 54. Phillips, rozhodující nájezd Comrie. Vyloučení: 8:5. Bez využití. Hvězdy utkání: 1. Alfredsson (Ott.), 2. Crosby (Pit.), 3. Comrie (Ott.).

Toronto - Calgary 8:6 (3:3, 2:1, 3:2)
Branky: 11. a 60. Grabovskij, 9. Finger, 11. Blake, 28. Hamilton, 33. Mitchell, 42. Kulemin, 47. Mayers - 18., 39. a 58. Jokinen, 18. Phaneuf, 20. Glencross, 51. Iginla. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:3. Hvězdy utkání: 1. Grabovskij (Tor.), 2. Jokinen (Cal.), 3. Ponikarovskij (Tor.).

Montreal - New Jersey Devils 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 13. PLEKANEC - 6. ELIÁŠ, 12. Rolston (ELIÁŠ), 53. Langenbrunner. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. Hvězdy utkání: 1. Brodeur (NJD), 2. Brisebois (Mon.), 3. Zajac (NJD).

Washington - Carolina 5:4 SN (2:1, 2:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Green, 19. Ovečkin, 22. Sjomin, 33. Backstrőm, rozhodující nájezd Ovečkin - 10. Cole, 26. E. Staal, 40. Whitney, 51. Wallin. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. Hvězdy utkání: 1. Sjomin (Was.), 2. Cole (Car.), 3. Backström (Was.).

Florida - Tampa Bay 3:4 SN (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 38. a 46. Booth (na druhou FROLÍK), 16. FROLÍK - 39. Murphy, 54. St. Louis (KRAJÍČEK), 57. Halpern (PROSPAL), rozhodující nájezd Stamkos. Brankář VOKOUN (Flor.) odchytal celé utkání a kryl 24 z 27 střel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Hvězdy utkání: 1. Stamkos (TBL), 2. Booth (Flor.), 3. Halpern (TBL).

Dallas - Minnesota 3:2 PP (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 3. a 21. Ott, 63. Grossman - 33. M. Kouivu, 35. Brunette. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Hvězdy utkání: 1. Ott (Dal.), 2. Brunette (Min.), 3. Turcoc (Dal.).

Edmonton - Colorado 2:3 PP (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 4. Nilsson, 55. Souray - 16. Tucker, 45. Stastny, 61. Liles. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Hvězdy utkání: 1. Liles (Col.), 2. Souray (Edm.), 3. Smyth (Col.).

Phoenix - Nashville 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 35. Dumont, 60. Legwand. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Hvězdy utkání: 1. Rinne (Nas.), 2. Bryzgalov (Phx.), 3. Dumont (Nas.).

San Jose - Los Angeles 2:1 SN (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. M. MICHÁLEK, rozhodující nájezd Cheechoo - 21. Simmonds. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Hvězdy utkání: 1. Boyle (SJS), 2. Ersberg (LAK), 3. Cheechoo (SJS).