Sport (Sobota, 23. ledna 2021 1:52:49)

Slavia si díky výhře nad Vítkovicemi vynutila sedmý zápas

Úřadující mistr vyhrál na vítkovickém ledě 7:3 a v pondělí bude na domácím ledě bojovat o postup do semifinále.

Hokejisté pražské Slavie utekli hrobníkovi z lopaty. V zápase o všechno vyhráli na horké vítkovické půdě 7:3 a vynutili si prodloužení série. Hrdinou utkání byl Roman Červenka, který dokázal vstřelit tři branky.

Celé utkání jsme sledovali v podrobné ON-LINE reportáži.

"Slavia dokázala, že je dobrý tým. Zkomplikovali jsme si to, ale takový je sportovní život," řekl na pozápasové tiskové konferenci trenér Vítkovic Alois Hadamczik, jehož tým proměškal dva mečboly k postupu.

Poslední zápas se odehraje v pondělí v pražské O2 aréně.

Červenkova vizitka? Gól v každé třetině

Úvod zápasu byl jasně v režii hostující Slavie, která se pod dojmem toho, že si nemůže dovolit prohrát, do soupeře zakousla hned zpočátku. Jako první se po osmi minutách trefil Tomáš Micka, pro kterého to byl vůbec první gól v této čtvrtfinálové sérii.

O chvíli později propasíroval puk za záda vítkovického brankáře Jakuba Štěpánka aktivní Roman Červenka a Slavia vedla 2:0.

Trenér Alois Hadamczik na to zareagoval tím, že vystřídal brankáře. Štěpánka nahradil Marek Pinc.

Vítkovice díky gólům Viktora Ujčíka a Juraje Štefanky vyrovnaly na 2:2, jenže místo toho, aby se nadechly k obratu, uvolnily červenobílou lavinu.

Deset minut před koncem zápasu svítilo na světelné tabuly skóre 2:5 - trefili se opět Červenka s Mickou, jejichž góly rozdělil zásah Jaroslava Bednáře.

"Na Červenku s Bednářem jsem naše hráče speciálně upozorňoval, protože právě tihle dva byli strůjci slávistického vítězství v pátém zápase. Přesto i tak zkušený hráč jako Krstev Červenku u druhého gólu neuhlídal," povzdechl si Hadamczik.

V 52. minutě sice gólově odpověděl vítkovický Petr Hubáček, ale jeho branka byla jen labutí písní domácích. Necelých šedesát vteřin poté totiž hattrick dokonal Červenka, který tvář v tvář nejistému Pincovi definitivně rozhodl o výhře Slavie.

Konečnou podobu výsledku dal v závěru ještě Jiří Doležal.

Vítkovice Steel - Slavia Praha 3:7 (1:2, 1:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 19. Ujčík (Jurečka, Burger), 33. Štefanka (Krenželok, Krstev), 52. Hubáček (Jurečka, Ujčík) - 8. Micka (Vašíček, Doležal), 13. Červenka (Vondrka, Bednář), 38. Červenka (Kadlec), 46. Bednář (Vondrka), 50. Micka (Jelínek, Kadlec), 52. Červenka, 60. Doležal (Beránek, D. Hruška). Rozhodčí: Minář, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 9398 (vyprodáno). Stav série: 3:3.