Sport (Sobota, 23. ledna 2021 2:59:17)

Ve Zlíně se urodily dva hattricky v jednom zápase

Baník Ostrava vstřelil první gól na jaře a proti Teplicím vybojoval tři důležité body. Plzeň remizovala s Příbramí.

Dvacáté kolo fotbalové Gambrinus ligy přineslo výhru Baníku Ostrava v Teplicích, první jarní bod Plzně a také jednu nevídanou situaci. Ve Zlíně si totiž dva hráči připsali na své konto tři branky a docílili tak hattricku. Šťastnými střelci byli domácí Rýdel a liberecký klenot Kerič.

Dva hattricky v jednom zápase: bod pro Zlín i Liberec

Utkání před třemi tisícovkami diváků začalo zostra. Už v sedmé minutě přesprintoval zlínského beka Kerič a přesnou ránou levačkou nedal brankáři Baránkovi šanci. Ve 26. minutě rozehrál mizerně ve středu hřiště Vyskočil a stejně jako při úvodní trefě Kerič dokázal zužitkovat nahrávku Lišky. Tentokrát proti chorvatskému kanonýrovi, který opět předběhl Zúbka, stačil Baránek napoprvé zasáhnout, ovšem proti dorážce hlavičkou už neměl nárok.

Trenér Minář se snažil na nepříznivý stav zareagovat dvojitým střídáním ještě před přestávkou, ale ani příchod Žůrka s Musilem zlínské hře neprospěly. Až v 51. minutě rozehrál přímý kop Rýdel a míč skončil za překvapeným Zlámalem. Ovšem o chvíli později hosté opět vedli o dvě branky. Nezmarovu ránu Baránek vyrazil a pohotový Kerič doklepával do prázdné brány. Čtvrtý zásah měl na noze v 58. minutě, ale Baránek včas vyběhl.

Trenér Škorpil: Viděli jsme dva zápasy

V 78. minutě fauloval Dejmek v liberecké šestnáctce Vyskočila a Rýdel nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Stejný hráč pět minut před koncem napřáhl z přímého kopu a Zlámal se po jeho dělovce natahoval marně. V závěru měl blíž k vítězství Zlín, ale Žůrek v jasné pozici mířil hlavou nepřesně. "Viděli jsme dva zápasy. Ten první jsme vyhráli 2:0 a ten druhý jsme prohráli 1:3. To dává dohromady remízu," glosoval utkání liberecký lodivod Škorpil. "Dva hattricky? Je to naprosto výjimečná situace, něco takového nepamatuji," dodal Škorpil.

FC Tescoma Zlín - FC Slovan Liberec 3:3 (0:2)
Branky: 51., 79. z pen. a 85. Rýdel - 7., 26. a 55 Kerič. Rozhodčí: Makovička - Pospíšil, Santarius. ŽK: Zúbek, Trubila - Gecov, Radzinevičius. Diváci: 3200.
Sestavy:
Zlín: Baránek - Čelůstka, Kroča, Zúbek (77. Lukaštík), Trubila - Šmahaj, Vyskočil, Rýdel, Dostálek (38. Musil) - Kroupa (38. Žůrek), Bača. Trenér: Minář.
Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák (72. Radzinevičius), Košťál, Janů - Dejmek, Dočkal, Gecov, Liška - Nezmar (76. Smetana), Kerič. Trenér: Škorpil.

Teplice poprvé na jaře prohrály

Po dvou jarních vítězstvích poznali svěřenci trenéra Jiřího Plíška hořkost porážky. Nad jejích síly byl Baník Ostrava, který se po zimní přestávce dočkal prvního vstřeleného gólu.

V úvodních 45 minutách se diváci na Bazalech nudili. Oba týmy nastoupily s defenzivní taktikou a gólu jsme se tak dočkali až ve 49. minutě, kdy prudký centr Rajtorala tečoval do sítě Robert Zeher. O chvíli později mohl zvýšit vedení Ostravy Mario Lička, který prudkou střelou z 20 metrů pořádně protáhl Grigara.

Teplice byly dnes v útoku naprosto bezradné, takže nepříliš pohledný zápas nakonec skončil výsledkem 1:0 pro domácí. "Přijeli jsme s respektem k soupeři a k jeho síle, ale chtěli jsme tady bodovat. Zvláště v prvním poločase jsme neproměnili dvě obrovské příležitosti,“ litoval´po zápase kouč Teplic Plíšek.

FC Baník Ostrava - FK Teplice 1:0 (0:0)
Branka: 48. Zeher. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Adámková. ŽK: Vašek, Neuwirth, Lička, Marek - Ljevakovič, Rosa. Diváci: 5384.
Sestavy:
Ostrava: Vašek - Zawada, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Rajtoral (90.+1 Hable), Lička, Marek, Mičola (69. Vácha) - Zeher, Lukeš. Trenér: Večeřa.
Teplice: Grigar - Vidlička (82. Elsamni), Klein, Lukáš, Rosa - Ljevakovič, Matula, Vachoušek, Stožický (46. Doležal) - Mahmutovič, Vondrášek (71. Mareš). Trenér: Plíšek.

Plzeň získala první jarní bod, mohla mít tři

V zápase Plzeň - Příbram se hráči nedokázali gólově prosadit a zápas tak skončil, stejně jak začal - bez branek. Plzeň měla v zápase více šancí i územní převahu, ale její hráči byli v zakončení totálně bezzubí. I proto ve Štruncových sadech nepadl jediný gól.

"Utkání rozhodla neschopnost našich hráčů prosadit se ve velkém vápně. Prakticky celý zápas jsme měli převahu. Některé šance byli stoprocentní, měli jsme i dost standardních situací. Jsem zklamaný z naší nulové efektivity. Když si vytvoříme takový tlak a nedáme gól, tak nemůžeme porazit nikoho. Neměli jsme kvalitu v zakončení. Samozřejmě jsem rád, že jsme odehráli zápas s nulou, ale výsledek samotný mě těšit nemůže. Říkal jsem hráčům, že když udržíme vzadu nulu, tak vyhrajeme, protože jsem byl přesvědčen, že nějaký gól dáme," uvedl po zápase zklamaný trenér Plzně Vrba.

Viktoria Plzeň - FK Příbram 0:0
Rozhodčí: Zelinka - Wilczek, Drastik. ŽK: Petržela, Lecjaks - Pleško. Diváci: 2135.
Sestavy:
Plzeň: Daněk - Ševinský, Rada, Hájovský, Lecjaks - Petržela (70. Jiráček), Horváth, Limberský, Kolář, Varadi (83. Krbeček) - Mlika (61. Tatanašvili). Trenér: Vrba.
Příbram: Hruška - Plašil, Müller, J. Štochl, Pleško - Brožík (40. Klesa), Tarczal, Borek, Šmejkal (61. De Oliveira, 84. M. Štochl) - Nechvátal, Huňa. Trenér: Morales.