Sport (Středa, 20. ledna 2021 4:01:53)

Hertha porazila Leverkusen a stále vede bundesligu

Český útočník Jiří Štajner pomohl svým gólem k remíze Hannoveru s Dortmundem. Vyhrál i Bayern Mnichov.

Fotbalisté Herthy Berlín porazili ve 24. kole německé bundesligy Leverkusen díky brance znovuzrozeného ukrajinského útočníka Voronina a upevnili si tak vedení v bundeslize. Za domácí odchytal celé utkání český gólman Jaroslav Drobný a navíc dokázal několika jistými zákroky udržet čisté konto. Berlínský tým si na čele soutěže udržel čtyřbodový náskok. Ten si připsal již osmý zásah z posledních šesti zápasů a celkově jedenáctý v sezoně.

Bayern už je druhý

Nezaváhal ani Bayern Mnichov, který si poradil na hřišti Bochumi, vyhrál hladce 3:0, a dostal se na druhé místo před Wolfsburg.

Do hry nemohli nastoupit Luca Toni ani Franck Ribéry, po půlhodině zápasu se navíc zranil Miroslav Klose a Bayern tak musel dohrávat s jediným klasickým střelcem Lukasem Podolským, který neproměnil pokutový kop. Útočníky však dokázali zastoupit Zé Roberto a defenzivní hráči Phillip Lahm a Martin Demichelis.

Naopak ambiciozní nováček z Hoffenheimu byl rád ve Frankfurtu za remízu 1:1. Výhru slavil Tomáš Galásek, který se svým Mönchengladbachem získal tři body na půdě Kolína nad Rýnem.

Osm gólů v Hannoveru

Zajímavá přestřelka byla k vidění v Hannoveru, kde padlo hned osm branek. Dortmund v zápase několikrát vedl, ale o výhru nakonec přišel i přesto, že ještě deset minut před koncem vedl 4:2. Za Hannover si připsal přesný zásah i český útočník Jiří Štajner. Dvaatřicetiletý útočník během předchozích šesti ročníků bundesligy dosáhl třikrát na šest zásahů, v této sezoně se však v 18 odehraných zápasech trefil již sedmkrát. Lepší bilanci měl jen v roce 2002, kdy se s 15 zásahy v dresu Liberce stal králem střelců české ligy. Dnes jeho formu poznal Dortmund, když bývalý český reprezentant v závěru první půle snížil hlavou na 1:2.

Bochum - Bayern Mnichov 0:3 (0:0)
Branky: 32. Juníor Da Silva, 60. Lahm, 90. Demichelis. ČK: 48. Pfertzel (Bochum).

Hertha Berlín - Leverkusen 1:0 (0:0)
Branka: 50. Voronin.
Brankář domácích Jaroslav Drobný odehrál celý zápas. Obránce Leverkusenu Michal Kadlec také odehrál celých 90 minut.

Frankfurt - Hoffenheim 1:1 (0:1)
Branky: 47. Fink - 10. Carlos Eduardo.
Český útočník domácích Martin Fenin odehrál celý zápas.

Karlsruhe - Bielefeld 0:1 (0:0)
Branka: 87. Janjič. ČK: 90. Katongo (Bielefeld).

1.FC Kolín nad Rýnem - Mönchengladbach 2:4 (0:2)
Branky: 64. a 82. Brečko - 25. a 87. Bradley, 44. Matmour, 67. Fried.
Český záložník Tomáš Galásek odehrál v dresu hostů celý zápas, dostal žlutou kartu.

Hannover - Dortmund 4:4 (1:2)
Branky: 42. ŠTAJNER, 49. Bruggink, 80. Hanke, 83. Forssell z pen. - 17. a 65. Frei, 27. a 62. Kringe.
Český útočník Hannoveru Jiří Štajner odehrál celý zápas, vstřelil první branku domácích.