Sport (Středa, 20. ledna 2021 4:40:19)

ON-LINE: Ústí porazilo Kometu Brno 3:1, SESTŘIH ZE ZÁPASU

Druhé finálové utkání první hokejové ligy jsme sledovali v tradiční on-line reportáži, která je obohacena o videa přímo ze zápasu.

Hokejisté Komety Brno nesplnili vytyčený cíl a z Ústí nad Labem odjíždějí s prázdnou. Prohráli totiž i druhý zápas.

Podívejte se na sestřih akcí z první třetiny:

Do utkání lépe vstoupili stejně jako v pátek domácí, ve druhé minutě napřáhnul na útočné modré Zeman a Hylák našel jeho jedovku až v síti. Duhého zásahu se ústečtí Lvi dočkali v polovině duelu, když předložil Mikulík kotouč Skleničkovi a ten rozjásal ústecké fanoušky.

V závěru třetiny mohl Slovan přidat uklidňující třetí branku, ale Mikulíka, který se ve vlastním oslabení řítil zcela sám na Hyláka, zastavili brněnští zadáci i za cenu faulu a rozhodčí nařídil trestné střílení. K jeho exekuci se rozjel Němeček, zkusil procedit puk mezi Hylákovými betony, gólman Komety ale jeho záměr vystihl.

Podívejte se na sestřih akcí z druhé třetiny:

Brněnští mohli vstřelit kontaktní branku ve 48. minutě poté, co na trestnou lavici usedl Klobouček. Korhoňova šikovná teč ale za zády Salfického neskončila.
Slovan se definitivní pojistky dočkal v 55. minutě. Ve hře čtyři na čtyři se prosadil Hovorka. Na druhém triumfu Ústí nad Labem už nic nezměnila ani trefa Klimta v poslední minutě. Slovan vyhrál druhý finálový duel 3:1 a v sérii na čtyři vítězná utkání vede 2:0.

Podívejte se na sestřih akcí ze třetí třetiny:

Ústí nad Labem - Kometa Brno 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Zeman, 30. Sklenička (Mikulík), 55. Hovorka - 60. Klimt (Kostourek). Rozhodčí: Šír, Lacina - Skopal, Rittich. Vyloučení: 8:7. Bez využití. Diváci: 6356. Stav série: 2:0.

60:00 Zápas skončil. Ústí vyhrálo 3:1 a vede 2:0 na zápasy.

59:45 Brno hraje bez brankáře.

59:11 Gól Brna. Tomáš Klimt z blízka snížil na 1:3 z pohledu Komety.

58:40
Brno se ještě znaží vymyslet něco v útočném pásmu, ale ví, že série bude po tomto zápase 2:0 pro Lvy.

57:40 Salfický předvedl dva vynikající zákroky za sebou. Nejdřív vychytal Kostourka a pak i Moravu.

55:47
Série vylučování pokračuje brno bude hrát přesilovku po Pojkarově faulu.

54:11 Ústí vede 3:0 a kráčí k druhému vítězství v sérii. Hovorka po objetí brány dal do prázdné klece gól.

53:59
Ústecký Sklenička si půjde sednout na trestnou lavici.

52:21 Tentokrát bude hrát v oslabení Kometa. Fauloval Korhoň.

51:12
Lvi jsou kompletní. Brno opět přesilovku nevyužilo.

50:02
Kántor vystřelil od modré, puk byl sražen mimo hrací plochu.

49:08
Jan Klobouček z Ústí se vrátil z trestné lavice a hned sekl protihráče a Kometa si tak zopakuje hru 5 na 4.

48:33
Šance Brna. Vondráček však trefil střed brány, kde byl Salfický.

48:00
Puk je v obranném pásmu Brna.

46:59
Brno bude hrát přesilovku. Jan Klobouček  držel nedovoleně soupeře.

45:45
Kometa míchá lajny. Snaží se oživit hru a snížit. Do větších šancí se však nedostává.

44:26
Oba týmy v plném počtu.

44:00
Od modré pálí ústecký Macháček. Brankář Komety však zkušeně kryje.

42:26
Nedovolené bránění Mariana Moravy. Ústí bude hrát další přesilovku.

40:36
Dragoun vystřelil. Ale Hylák bez problémů zakročil.

40:06
Kometa je v plném počtu.

40:01 Začala poslední třetina. Ústí do ní jde s dvoubrankovým vedením.

40:00 Větší tlak si Lvi do konce třetiny nevytvořili. Druhé dějství skončilo.

39:15
Kometa je ve čtyrech.

38:11 Fauluje i Brabenec. Hákování. Tentokrát bude hrát 5 na 3 Ústí.

37:06
Těsně před koncem přesilovky fauloval brněnský Polodna a půjde si sednout na trestnou lavici. Přesilovku bude hrát Ústí.

36:15 Kometa hraje přesilovky špatně. Ztratila puk, ústecký Mikulík jel sám na bránu a byl faulován. Penaltu ale Němeček trestuhodně spálil, když nezvládl střelu mezi betony.

35:15
Brno bude hrát přesilovku. Za držení si půjde sednout Stanislav procházka.

33:00
Hra se teď přelévá z jedné strany kluziště na druhou.

31:59
Brno útočilo, ale Lvi dokázali alespoň vyhodit na zakázané uvolnění.

29:50 Ústí zvyšuje na 2:0! Sklenička si najel před bránu a propálil brněnského brankáře.

28:35 Šance Procházky.

27:45 Série šancí Ústí!! Pojkar a po něm další jeho spoluhráči pálili na bránu Brna.

26:50 Teď bude hrát 5 na 3 Ústí. Křetínský vyhodil puk do hlediště a je vyloučen za zdržování.

26:36 Brněnský Róbert Liščák jde na trestnou lavici.

25:20
Konec dvojnásobné přesilovky. Kometa vystřelila jen jednou!!

24:30
Brno uzamklo soupeře v pásmu, ale Lvi dokázali vyhodit.

23:20 Faul na hráče Komety. Lvi se budou bránit dvojnásobné přesilovce, prtože navíc špatně střídali.

22:50
Hraje se obranném pásmu domácích.

21:06
Ústí vyhazuje na zakázané uvolnění.

20:01 Začala druhá třetina.

20:00 Konec první třetiny. Ústí drží vedení.

18:59 Přesilovka skončila šancí Korhoně. Slafický ale lapačkou vyrazil mimo.

17:30
Ústí se srdnatě brání v oslabení.

16:59 Stanislav Procházka vyloučen za nedovolená bránění.

16:59 Ústí pálí od modré. Velká šance Kříže.

14:50
Kometa operuje v útočném pásmu, utopila se však v kličkách.

13:03
Kometa je v plném počtu a hned se tlačí do útoku

12:50 Střela ústeckého Kříže minula branku.

12:08
Ústí  hraje přesilovku aktivně, do větší šance se zatím nedostalo.

11:03
Marian Morava vyloučen za hrubost. Dostal 2 minuty za nedovolené bránění.

9:30
Po delší době akce Ústí.

7:45
Hned po vhazování vypálil Polodna, ale zblokovaný puk skončil v hledišti.

7:33 Střela Vondráčka, Slafický v klidu vyrazil.

7:00 Hraje se od brány k bráně, ale vážnější akci nevidíme.

4:10 Barus srazil Salfického, který vyjel z branky, nevylučuje se. Brankář pád přihrál.

3:08 Brankář Salfický zavadil o branku a posunul ji. Hra přerušena.

2:00 O vyrovnání se pokusil Kostourek, byl však zastaven na modré.

1:23 Ústí se ujímá vedení! Jiří Zeman příklepem překonal brněnského brankáře.

0:01 Druhé finálové utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický (Fiala) - Kříž, Macháček, Klobouček, Zeman, Němeček, Pojkar, Gýna, Kubát - Dragoun, Mikulík, Sklenička - Hovorka, Špirko, Procházka - Janků, Pazourek, Heřman - Hanzl, Havlíček, Šaffer.

HC Kometa Brno: Hylák (Horčička) - Zubíček, Koma, Kántor, Lhotský, Křetínský, Kempný, Morava, David - Brabenec, Pucher, Korhoň - Vondráček, Barus, Dlouhý - Sedlák, Padělek, Klimt - Kostourek, Liščák, Polodna.

Druhý zápas finálové série první hokejové ligy je tu. Vzchopí se hokejisté Komety Brno ze včerejší porážky 3:5 a splní svůj cíl, kterým je uhrát v Ústí nad Labem alespoň jedno vítězství?

A nebo opět vyhrají domácí, kteří se ve finálové sérii naší druhé nejvyšší hokejové soutěže ujali včera vedení 1:0 na zápasy?

Během utkání vám vždy po skončení třetiny přineseme SESTŘIH nejzajímavějších momentů zápasu.

Beznadějně vyprodaný duel dvou prvoligových favoritů začíná v 17:30.