Sport (Sobota, 23. ledna 2021 1:49:15)

Vidičovy hrubky rozhodly šlágr Premier League

Arsenal ve 29. kole porazil Blackburn díky dvěma trefám Aršavina a Eboueho. Vyhrál také Everton s Fulhamem.

Úchvatná fotbalová podívaná, kterou okořenily dvě penalty, červená karta i kiksy stopera domácích Nemanja Vidiče. Tak by se dal shrnout duel dvou tradičních rivalů – Manchesteru United a Liverpoolu, který se do historie zapsal prohrou Manchesteru 1:4. "Rudí ďáblové" tak mají na čele nejvyšší anglické ligy už jen čtyřbodový náskok.

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži.

Torres a spol. otočili vývoj utkání

Jako první se trefili svěřenci trenéra Sira Alexe Fergusona, které do vedení poslal ze sporně nařízené penalty Portugalec Cristiano Ronaldo.

Odpověď hostů byla ovšem zdrcující. Ve 29. minutě je zpět do zápasu dostal Fernando Torres, jenž využil velkou chybu srbského obránce Manchesteru Nemanja Vidiče , který ostudně netrefil dlouho náhravku do pokutového území a španělský útočník už měl snadnou úlohu.

Minutu před koncem první půle kopal penaltu Liverpool a Steven Gerrard ji bezpečně proměnil.

Kdo čekal, že ve druhých 45 minutách uvidí ofenzivní smršť domácích, byl zklamán. Na hřišti totiž kralovali hosté, kteří se za záda gólmana Van der Sara trefili ještě dvakrát.

V 77. minutě se opět “ukázal“ Vidič, po jehož další minele mohl jít sám na brankáře aktivní Gerrard. Zadák United ho stáhl za dres a po zásluze dostal červenou karu. Navíc byl nařízený přímý volný kop z 25 metrů, který ukázkovou střelou proměnil Fabio Aurelio.

Rozhozené domácí v závěru ještě čtvrtým gólem dorazil italský záložník Andrea Dossena. Liverpool tak přehrál Manchester United i podruhé v sezoně a stáhl jeho náskok na čele Premier Legue na čtyři body.

Arsenalu se začíná vyplácet Aršavin, dal dva góly

Arsenal doma rozdrtil Blackburn 4:0 a minimálně do neděle se díky lepšímu skóre posunul na čtvrté místo před Aston Villu. První góly v dresu "Gunners" si připsal ruský záložník Andrej Aršavin. Bývalý hráč Zenitu Petrohrad zaznamenal svůj premiérový zásah v novém působišti po nepřehledné situaci už ve druhé minutě, ale je ještě možné, že branka bude nakonec přehodnocena na vlastní gól jednoho z hostujících obránců.

Druhá Aršavinova trefa přišla v 66. minutě po povedené individuální akci a přesné střele z úhlu. Dvě branky vstřelil v závěru také střídající záložník Pobřeží Slonoviny Eboué, který nejdříve dorazil Aršavinovu střelu a poté v nastaveném čase proměnil penaltu. Domácí zopakovali zářijové vysoké vítězství ze hřiště Blackburnu.

Dařilo se i Evertonu, který doma pohodlně porazil nováčka Stoke 3:1, stejným výsledkem uspěl i Fulham v Boltonu. Po osmi ligových zápasech bez vítězství si připsali tři body hráči Wiganu, kteří vyhráli na hřišti Sunderlandu těsně 2:1.

Manchester United - Liverpool 1:4 (1:2)
Branky: 23. C. Ronaldo z pen. - 28. Torres, 44. Gerrard z pen., 77. Aurélio, 90. Dossena. ČK: 76. Vidič (Manchester United).

Everton - Stoke City 3:1 (2:0)
Branky: 18. Jo, 25. Lescott, 90. Fellaini - 52. Shawcross.

Arsenal - Blackburn 4:0 (1:0)
Branky: 2. a 66. Aršavin, 87. a 90. z pen. Eboué.

Bolton - Fulham 1:3 (1:1)
Branky: 45. K. Davies - 42. Johnson, 56. S. Davies, 88. Kamara.

Hull - Newcastle 1:1 (1:1)
Branky: 9. Geovanni - 38. Taylor.