Sport (Středa, 20. ledna 2021 3:41:37)

Jágrův Omsk utrpěl nehorázný debakl, Vašíček poslal Jaroslavl do semifinále

1:11 - takové skóre svítilo na světelné tabuli po zápase čtvrtfinále play-off KHL Omsk - Kazaň.

Tým kolem Jaromíra Jágra, Jakuba Klepiše a Adama Svobody utrpěl potupný debakl, když ve čtvrtém zápase čtvrtfinálové série podlehl týmu Kazaně na svém ledě 1:11.

Rozhodne se v pondělí

Kazaň rozhodla o svém vítězství už v první třetině, kdy soupeři nastřílela šest branek. Ve druhé části pak přidala další tři trefy.

V dresu Kazaně se prosadilo celkem devět hráčů. Dva góly si na své konto připsal Nikita Alexejev a Jevgenij Medvěděv. Jaromír Jágr se asistencí podílel na jediném gólu svého týmu. Kazaň tak vyrovnala sérii na 2:2 a o postupujícím do semifinále play-off rozhodne poslední pátý duel, který se odehraje v pondělí na kazaňském ledě.

České body zajistily Magnitogorsku vedení v sérii

Ve druhém sobotním čtvrtfinálovém zápase porazil Magnitogorsk doma Atlant Mytišči 3:0 a ujal se v sérii vedení 2:1 na zápasy. Na vítězství Metallurgu se třemi asistencemi podílel český útočník Tomáš Rolinek, dvě přihrávky si připsal také Jan Marek, jednu branku pak zaznamenal Jaroslav Kudrna.

Vašíček poslal Jaroslav do semifinále

Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl porazili ve třetím čtvrtfinálovém zápase Spartak Moskva na jeho ledě 5:4 a postoupili do semifinále, rozhodující branku vsítil v 57. minutě Josef Vašíček.

Hosté přitom měli velice špatný vstup do utkání, když po první třetině prohrávali už 0:2. Ve druhé části ale třemi brankami skóre otočili, a pak již domácí po celou dobu tahali za kratší konec provazu. V 53. minutě sice vyrovnal na 4:4 slovenský obránce Baranka, ale poslední slovo měl Vašíček, který se prosadil v 57. minutě a zajistil tak svému týmu postup.

Avangard Omsk - Ak Bars Kazaň 1:11 (0:6, 1:3, 0:2), stav série: 2:2
Branky: 36. Malyšev (JÁGR) - 7. a 20. Alexejev, 13. a 53. Medveděv, 6. O. Petrov, 8. Kapanen, 19. Morozov, 26. Zaripov, 31. Hentunen, 33. Obuchov, 59. Mårtensson.

Metallurg Magnitogorsk - Atlant Mytišči 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), stav série 2:1
Branky: 17. KUDRNA (MAREK, ROLINEK), 29. Malenkych (MAREK, ROLINEK), 56. Aťjušov (ROLINEK).

Spartak Moskva - Lokomotiv Jaroslavl 4:5 (2:0, 0:3, 2:2), konečný stav série: 0:3
Branky: 12. Kňazev, 19. Rybin, 43. Bajev, 53. Baranka - 21. a 44. Michnov, 32. Kaljanin, 38. Guskov, 57. VAŠÍČEK.