Sport (Středa, 20. ledna 2021 5:38:23)

O extraligovou baráž se s Ústím popere Kometa. SESTŘIH + OHLASY

Až poslední možný zápas semifinálové série prvoligového play off rozhodl o soupeři Ústí nad Labem v boji o extraligovou baráž. Bude jím Kometa Brno.

Nervydrásající sérii mezi Brnem a Chomutovem musel rozluštit až sedmý zápas. Chomutov byl přitom už v nedělním domácím šestém utkání série blízko výhry a postupu, když v posledních sekundách zápasu neproměnil přečíslení dva na jednoho. Důležité utkání prohrál 1:2 po samostatných nájezdech.

"Teď nás to musí mrzet, mohli jsme být ve finále, jenomže hokej se nehraje na kdyby,“ smutnil po zápase kapitán Chomutova Miroslav Hlinka. Sám ale uznal, že Kometa byla v rozhodujícím duelu před domácím publikem lepším týmem. "My nedali gól, oni potrestali naše chyby. Hráli parádně všech sedm zápasů,“ chválil Hlinka.

Postup si Brno ale muselo vydřít. Sice už od první třetiny vedlo 1:0, gólové pojistky přidalo až v samém závěru. Že Chomutov neotočil, byla především zásluha brankáře Alexandra Hyláka, který sérii ukončil čistým kontem. "Byl to muž série,“ řekl o něm dokonce trenér Chomutova Martin Pešout.

Sám Hylák pak zápas označil za nejdůležitější v kariéře: "Jsem šťastný, že se to povedlo. Čekal jsem, že série bude tak dlouhá, vždyť Chomutov spolu a námi a Ústím patřil mezi největší favority soutěže.“

Brno tedy slaví postup, úspěchem se ale zatím moc opájet nemůže. To proto, že pomýšlí na vyšší mety. V cestě mu ale stojí Ústí nad Labem. Finále přitom startuje už v pátek v severních Čechách. 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.