Sport (Středa, 27. ledna 2021 4:16:41)

Zlínský útočník Leška: Se sezonou můžeme být spokojeni

Hokejisté RI OKEN Zlín ve čtvrtfinále play-off zklamali. Na Spartu nestačili a podlehli jí 1:4 na zápasy.

Za očekáváním zůstal také elitní střelec Petr Leška, který Pražanům nasázel v sérii jen dva góly. Tuto statistiku nevylepšil ani včera, kdy jeho tým prohrál na Spartě vysoko 1:6.

Leška: Play-off není o jednotlivcích

On sám se tím po utkání příliš nezaobíral. "Mně i mému útoku se moc nedařilo, nedokázali jsme se prosadit. Ale hokej je týmová hra, určitě to není o jednotlivcích," poznamenal Leška, kterého nepřekvapilo, že duely neprovázela tak vyhrocená atmosféra, jak se původně očekávalo.

"V play-off tak hrát nejde, protože pak jste často vylučovaní a oslabujete tým. Myslím, že se oba soupeři v té sérii drželi na uzdě," řekl zlínský centr.

Sezonu podle očekávání hodnotil kladně. "Myslím, že páté místo po základní části od nás nikdo nečekal. Jelikož loňský ročník jsme měli katastrofální, spíš nás tipovali zase na play-out," usmál se Leška.

Budoucnost Zlína vidí růžově

"Můžeme být spokojení. Kdybychom v play-off narazili na jiného soupeře, možná by se nám dařilo víc, ale o tom je zbytečné mluvit. Chytli jsme Spartu, která nám nesedí, a podle toho to také dopadlo," řekl útočník Moravanů.

Velký příslib do budoucna vidí ve zlínských mladících."To jsou velké plusy sezony. Máme čtyři mladé kluky, kteří hráli pravidelně. Kuba Sedláček chytal po celou sezonu skvěle, dařilo se i Romanu Vlachovi, Bořutovi nebo Ondráčkovi. To jsou mladí kluci, kteří sbírají zkušenosti, naše budoucnost," zakončil Leška.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.