Sport (Středa, 27. ledna 2021 4:07:52)

Brno slaví postup Komety do finále 1. hokejové ligy. VIDEO ZE ZÁPASU

Poslední zápas semifinálové série vyhrálo Brno jasně 3:0 a o baráž se utká s Ústím nad Labem.

Hokejisté Komety Brno porazili v úterním utkání semifinále play-off 1. ligy na domácím ledě Chomutov 3:0 a celou sérii vyhráli 4:3 na zápasy. Vítěznou branku rozhodujícího sedmého duelu vstřelil v 7. minutě před vyprodanou halou Rondo útočník Lubomír Korhoň.

Celé utkání jsme sledovali v podrobné ON-LINE reportáži, která obsahuje sestřih nejdůležitějších momentů zápasu.

Domácí zahájili klíčový duel aktivněji a už ve čtvrté minutě trefil Korhoň brankovou konstrukci. Stejný hráč si to však vynahradil po výtečné nahrávce Polodny, když dokázal zblízka uklidit puk za Hanuljakova záda. Chomutovský gólman byl klíčovou postavou svého týmu. Obrovskou příležitost zmařil Vondráčkovi, který místo nahrávky Barusovi zvolil střelu, a vychytal v závěru úvodní třetiny u levé tyčky Puchera. Hosté mohli z ojedinělého brejku vyrovnat, ovšem Jíra a Mikšovic přečíslení nevyužili.

Sestřih z první třetiny:

I po přestávce musel Hanuljak odolávat brněnskému tlaku. Ale se všemi šancemi soupeře si dokázal poradit. Zlikvidoval střelu Vondráčka, který po průniku pálil z mezikruží, uspěl i proti Dlouhému, Sedlákovi a Korhoňovi.Neprosadil se ani bek Morava, který si nabruslil až před brankoviště, ale neprotlačil puk do sítě. V závěru druhé třetiny hrál Chomutov dvě přesilové hry a nadlouho se usadil v útočném pásmu, ovšem Hylák byl stejně jako na druhé straně Hanuljak spolehlivý.

Sestřih z druhé třetiny:

Vrcholem napínavé bitvy byla třetí dvacetiminutovka, do níž opět vstoupila lépe Kometa. Během úvodních pěti minut mohl zvýšit po nahrávce Baruse velmi aktivní Vondráček. Poté Hanuljak vychytal samostatný nájezd Sedláka. V 51. minutě měl smůlu hostující kapitán Hlinka, který mířil na Hyláka, ovšem v klíčovém momentu zlomil hůl a nestihl zakončit. Definitivní pojistku přidal Brabenec, který vybojoval puk, vyjel si před gólmana a napodruhé se trefil do Hanuljakovy klece. Hosté poté odvolali gólmana a Korhoň druhým zásahem odstartoval brněnskou radost. Svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose vstoupí do finálové série v pátek na ledě Ústí nad Labem.

Sestřih ze třetí třetiny:

HC Kometa Brno - KLH Chomutov 3:0 (1:0, 0:0, 2:0), konečný stav série: 4:3
Branky: 7. Korhoň (Polodna), 56. Brabenec, 59. Korhoň (Brabenec). Rozhodčí: Šíř, Lacina - Padevět, Prchal. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Sestavy:
Kometa Brno: Hylák - Zubíček, Koma, Kántor, Lhotský, Křetínský, Kempný, Morava, David - Polodna, Kostourek, Haluza - Brabenec, Pucher, Korhoň - Vondráček, Barus, Dlouhý - Sedlák, I. Padělek, Klimt. Trenéři: Vladimír Kýhos a Viktor Lukeš.
Chomutov: Hanuljak - Nikolov, Grof, Revay, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný, Toivonen - Hlinka, Skořepa, Květoň - Eiselt, Mikšovic, Jíra - Hašek, Jeslínek, Míka - Gombár, Polanský, Tauš. Trenéři: Martin Pešout a Jiří Rech.