Sport (Sobota, 23. ledna 2021 2:08:31)

Federer má nového trenéra a chce zpět na vrchol

Tenisový gentleman může už tento týden v Indian Wells dokázat, že ze svého umu nic nezapomněl. Potká se ve finále se svým hlavním rivalem Rafou Nadalem?

Testy v Dubaji vyšly na jedničku. Fenomenální tenista Roger Federer, který se právě na arabském poloostrově připravoval s australským odborníkem Darrenem Cahillem, se rozhodl zkusit spolupráci s novým trenérem.

Od turnaje v Indian Wells, který startuje ve středu, bude totiž tvořit tým s Australanem Darrenem Cahillem. Třiačtyřicetiletý odborník už připravoval v minulosti další světové jedničky Lleytona Hewitta a Andreho Agassiho.

Šest týdnů pauzy...

Roger Federer přišel vloni o pozici světové jedničky a chtěl by se vrátit zpátky na vrchol. Kvůli dřívějšímu poranění zad vynechal turnaj v Dubaji a omluvil se i z utkání Švýcarska proti USA v Davisově poháru. K ostrému zápasu tak nenastoupil dlouhých šest týdnů. Naposledy si populární "Fedex“ zahrál proti rivalovi Nadalovi v památné pětisetové bitvě ve finále Australian Open.

Nyní ale vše bude jinak. Federer do turnaje v Indian Wells nastoupí s novým trenérem Darrenem Cahillem. "Oba se poprvé sešli v Dubaji a odehráli spolu pár míčů," sdělil švýcarskému deníku Blick Federerův agent Tony Godsick.
Druhý hráč světového žebříčku Federer se v posledních měsících připravoval sám. Naposledy jej v loni na jaře připravoval na antukovou sezonu José Higueras.

Kdo je Darren Cahill?

Bývalý tenista Cahill je bývalým kamarádem Federerova dřívějšího kouče Petera Cartera, který v roce 2002 zahynul při autonehodě v jižní Africe. Je synem legendárního fotbalisty a trenéry Johna Cahilla. V roce 1988 vyhrál turnaj v Gstaadu a o tři roky později se radoval v San Francisku.

Na světovém žebříčku byl nejvýše dvaadvacátý. Aktivní kariéru ukončil v roce 1994 po několika operacích kolena. Jako kouč přivedl Hewitta na pozici světové jedničky a na výsluní dokázal vrátit Agassiho, k němuž ho nadále pojí přátelství. Stejně jako Američan bydlí se svou rodinou v Las Vegas. Naposledy působil jako asistent trenéra v australském daviscupovém týmu.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.