Sport (Středa, 20. ledna 2021 5:54:55)

Šimůnek: Premier League je má vysněná liga

Hostem ON-LINE rozhovoru na tn.cz byl fotbalista Wolfsburgu, čtvrtého týmu německé Bundesligy, Jan Šimůnek.

Fotbalista Jan Šimůnek po podzimní části sezony prosezené na lavičce zažívá v německém Wolfsburgu velmi povedené období. Před týdnem se podruhé v kariéře dostal do ideální sestavy kola, před 14 dny byl zase vyhlášen nejlepším mužem utkání. Stoper Wolfsburgu přispěl k těsné výhře 1:0 nad Karlsruhe a vysloužil si od magazínu Kicker nadprůměrnou známku dvě.

Vicemistr světa do 20 let v našem on-line rozhovoru prozradil, že jeho snem je zahrát si v Premier League. Koho pasuje na vítěze české ligy a kdo uspěje v prestižní Lize mistrů? Postoupí česká reprezentace na MS 2010 v Jihoafrické republice? Na to vše a mnohem více Jan Šimůnek odpověděl:

Rozhovor

Každopádně letošní sezóna v bundesligovém Wolfsburgu nezačala pro nadějného stopera vůbec jednoduše. Ačkoliv se nemusel na rozdíl od svých českých kolegů potýkat s jazykovou bariérou, protože strávil s rodiči dětství ve Švýcarsku, tak do pověstného fotbalového chlebíčku se nemohl dlouho pořádně zakousnout. Během zimy se dokonce mluvilo o jeho comebacku na Letnou. Talentovaný fotbalista však vytrval a poté, co zazářil v zimní přípravě, si vybojoval stabilní místo v základní sestavě trenéra Magatha.

"Dost důrazně mi kladl na srdce, že musím být tvrdší a důraznější. Já mu zase říkal, že je pro mě důležité, když se mnou mluví,“ vykládá Šimůnek. Český fotbalista trenérovým požadavkům navzdory své povaze, která mu velí řešit všechno spíše fotbalově vyhověl, což teď nese svoje ovoce, protože se daří nejen samotnému Šimůnkovi, ale i celému týmu.

Zaútočí Šimůnek se svým klubem vedoucí post Bundesligy?

Wolfsburg je v Bundeslize sice čtvrtý, ale od třetího Hoffenheimu a druhého Bayernu dělí severoněmecký klub pouze horší skóre. Na vedoucí Herthu ztrácí čtyři body. Útok na první místo nejvyšší fotbalové soutěže by však byl pouze pověstnou třešničkou na dortu, prioritou je Liga mistrů, kam se z Bundesligy kvalifikují tři nejlepší týmy.

Kdo je Jan Šimůnek?

Dvaadvacetiletý Jan Šimůnek začínal s fotbalem ve Švýcarsku, kde žil se svými rodiči. Po návratu do Česka ho otec, ač bývalý hráč Slavie, nechal hrát v pražských Bohemians. V žákovském věku nastupoval na hrotu, ale po přestupu do Sparty začal hrát na postu stopera. Sezonu 2006/2007, kterou strávil na hostování v Kladně, zakončil velkým úspěchem na reprezentační úrovní, když v roli kapitána dovedl národní tým do 20 let na MS v Kanadě ke druhému místu. V srpnu 2007 přestoupil do Wolfsburgu za 150 miliónů korun, a stal se tak jedním z nejdražších hráčů odcházejících z Česka.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.