Sport (Středa, 27. ledna 2021 3:43:16)

Slovenský kouč Kozák: Budu bít novináře

Extempore, při kterém by se červenal i kalibr jako José Mourinho, předvedl trenér slovenského prvoligového klubu MFK Košice.

Fotbaloví trenéři většinou nemají novináře v lásce. "Pisálkové“ jim totiž šťourají do týmu a odhalují fakta, která měla být skryta. Ale každý trochu inteligentní lodivod ví, že žurnalisté ke sportu patří, stejně jako kulatý míč k fotbalu. Pokud by o fotbalu nikdo nepsal, trenéři by přišli o práci, protože tým by nikdy nemohl sehnat sponzory, kteří stojí čistě o mediální zájem a prezentaci na veřejnosti. To si ale neuvědomuje prostořeký Ján Kozák, trenér momentálně pátého týmu slovenské nejvyšší fotbalové soutěže.

Kozák si opravdu nebere servítky

Stojaté vody slovenského fotbalu rozhýbala pořádná aféra, kterou paradoxně odstartovala Cena fair play Ivana Chodáka. Tu obdržel výše zmíněný trenér Košic Ján Kozák. S laureátem ceny ale nesouhlasil slovenský deník Sport a Jána Kozáka se to dotklo. Možná až moc.

Vše eskalovalo po zápase Trnava – Košice. Kozák odmítl pozápasový rozhovor pro veřejnoprávní televizi STV. Své emoce vyventiloval až v útrobách stadionu, kde nechybělo mnoho k fyzickému napadení redaktora Sportu, který zrovna zpovídal hráče Jána Nováka.

One man show Kozáka poté pokračovala na tiskové konferenci, při které se trenér dostal do ráže, kterou by mu mohl závidět i prodejce energetických nápojů. Energie, kterou vtiskl do urážek, byla totiž příkladná. "Budu vás bít! Já to umím,“ vyhrožoval bývalý reprezentant.

Hlavní moment, kolem kterého se takřka celá debata točila, přišel v 52. minutě zmiňovaného zápasu Trnava – Košice. Kozák se nemohl smířit s faktem, že sudí neuznal gól jeho týmu. "Ať doktor Slyško (rozhodčí – pozn. red.) raději léčí lidi a neotravuje. On přijde a lže mi do očí. Co s ním? Co s takovými lidmi? Jak mám ty mladé chlapce vychovávat, když oni po dvouměsíční dřině odejdou s pocitem křivdy?“ hřímal na tiskové konferenci.

Kozák: Budete chodit pos*aní na fotbal!

Vrchol Kozákovy rétoriky ale teprve měl přijít. Nejdříve se ještě jednou obul do redaktora, kterého předtím verbálně inzultoval, a nazval jeho rozhovor za hyenismus. "Uděláte z něho v novinách blbce. Kde je ten človíček ze Sportu? Budu s ním diskutovat, ale nechápu, proč Nováka trápí. Dejte mu čas, dnes za ním drze přišel po zápase a dělá si rozhovor, to je hyenismus. Kde to žijeme?,“ uzavřel monolog Kozák.

Poté Kozák vyhlásil novinářům válku. "Budeme se bít? Já to umím. Budeme se bít! Já budu bít novináře,“ hromoval. "Budete chodit posraní na fotbal, protože já to dokážu zařídit. Rozhodčí přijedou do Košic posraní, budou se bát. Tohle je sport? Už to zachází daleko. Teď si nedělám legraci. Jsou i jiné metody. Bitky se každý bojí. A budeme se bít!
Nashledanou. Co je moc, to je moc,“ přepsal deník Kozákovy věty.

Podívejte se, jak Kozák urážel českého kouče Bičovského:Košický trenér není ždáný svatoušek. Na disciplinární komisi by si už mohl trvale rezervovat místo. Například nazval město Ružomberok vesnicí, či se obul do českého kouče Bičovského. "Směješ se jako debil a šišláš,“ prohodil. "Měl by ses naučit slovensky. Anebo můžeš jít, odkud jsi přišel. Nejsi pro mě absolutně zajímavý,“ sdělil Kozák.

 

Bičovský tehdy reagoval s nadhledem. "Nečekám, že se mi omluví. On je takový. Tyhle věci dělá úmyslně,“ mávnul rukou nad "mourinhovským“ chováním.


 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.