Sport (Úterý, 19. ledna 2021 12:50:18)

Lístky na Kometu Brno zmizely za 15 minut

Hokejové šílenství v Brně vrcholí. Fanoušci čekali od tří hodin ráno, aby mohli naživo vidět své miláčky v rozhodujícím zápase semifinálové série s Chomutovem.

Za čtvrt hodiny zmizely v Brně ráno z prodeje poslední dva tisíce lístků, které uvolnil hokejový klub Kometa na večerní sedmé semifinálové utkání play off první ligy proti Chomutovu. Lidé na ně čekali ve frontě, přesahující sto metrů ve čtyřstupech od tří hodin ráno.

Lístky na hokej se staly v úterý bezkonkurenčně nejcennějším artiklem v Brně. "Jsem šťastný, že se na mě dostalo," řekl poslední příznivec, kterému v kanceláři na Lidické ulici prodali pořadatelé vstupenky. "S kamarády jsme se střídali ve frontě od tří ráno. Kdo lístky nemá, jako by nebyl," zářil fanoušek.

Někdo stál ve frontě od pěti ráno, na hokej se stejně nedostane

Ve frontě nechyběly přenosné židličky, spacáky ani termosky s horkým čajem nebo ostřejším pitím. Ochranka pouštěla dovnitř k pultíkům s lístky fanoušky po pěti. "Vyprodáno," ohlásily pracovnice přepážky patnáct minut po zahájení prodeje vstupenek.

Anketa

Postoupí Kometa Brno do O2 Extraligy? (hlasy jsou uvedeny v %)

Hlasovalo 4140 lidí.

Hokejoví příznivci, na které se nedostalo, neskrývali zklamání a zlobu. "Stojíme tady od pěti a nic. Stalo se nám to už podruhé," skoro se rozplakala žena středního věku. "Hlavně, že se v Brně staví nádraží, na pořádnou halu peníze nejsou," volal rozhořčeně další fanoušek, který si musel nechat zajít chuť na chorál Komety.

Prodalo by se sedmdesát tisíc lístků

Brno skutečně zasáhlo hokejové šílenství. "Pokud bychom mohli, prodali bychom sedmdesát tisíc lístků," vysvětlil manažer brněnské Komety Aleš Dosoudil. Dodal, že největší městská hala Rondo má však kapacitu desetkrát menší, něco málo přes sedm tisíc diváků. Pět tisíc lístků si již v pondělí rezervovali majitelé ročních permanentek.

Někteří příznivci se v úterý dožadovali veřejného velkoplošného promítání utkání před halou Rondo. "Takovou akci ještě vedení města neprojednávalo," řekl agentuře Mediafax mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Jedno je jisté: na ledové ploše dnes půjde o všechno. Jeden zápas, který rozbrečí i dospělé chlapy, rozhodne o postupujícím do finálové série. Na vrcholu pomyslné pyramidy je zapíchnutá sladká třešnička v podobě baráže. Každý z prvoligistů by se rád viděl v elitní soutěži, ale místo je jen jedno. Zda o něj bude proti Ústí nad Labem bojovat i Kometa, to se dozvíme dnes večer. Zápas začne přesně v 18 hodin.

Podívejte se na sestřih pátého zápasu z haly Rondo:

Utkání Kometa Brno - KLH Chomutov budete moci sledovat v podrobné ON-LINE reportáži na tn.cz. Ta bude navíc obohacena o videa přímo ze zápasu.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.