Sport (Středa, 27. ledna 2021 5:02:20)

Vymstí se Spartě vlastní vypočítavost?

Sparta vypustila sobotní zápas ve Zlíně, aby dnes mohla před vlastními fanoušky oslavit postup do semifinále.

Zcela odlišná nálada panuje v táborech extraligových rivalů z Prahy – Sparty a Slavie. Zatímco “červenobílí“ se trápí ve čtvrtfinálové sérii play-off proti Vítkovicím, svěřenci trenéra Františka Výborného excelují proti Zlínu.

S ním sice v posledním střetnutí prohráli, ovšem více než výkon Moravanů za to mohla sparťanská vypočítavost. Pražané zkrátka chtějí udělat poslední krok k postupu doma v Tesla areně, čemuž podřídili opravdu vše.

Jen aby se nepřepočítali…

Holešovický klub už dlouho dopředu avizoval, že když se mu nepodaří vyhrát základní část, bude se soustředit jen na to, aby hráči zkoncentrovali formu na play-off. A to zatím plní na jedničku. Partu velezkušeného Davida Výborného by o postup do semifinále mohla obrat jen jedna věc. A to “urážka hokejového osudu“.

Sparťané si totiž neodpustili to, co již léta dělá řada extraligových klubů, hlavně pak ty pražské. Družina kouče Výborného vedla 3:0 na zápasy a místo toho, aby se pokusila sérii ukončit už ve čtvrtém utkání, které se hrálo v sobotu ve Zlíně, už předem se smířila s porážkou.

Proč to udělala, je jasné. Na plánované oslavy postupu do semifinále by podle prvních odhadů mělo přijít minimálně osm tisíc lidí. Když vezmeme v potaz, že průměrná cena vstupenky na vyřazovací část je 200 Kč, jen na lístkách si Sparta přijde na dva miliony korun. A to rozhodně není zanedbatelná částka.

Anketa

Vymstí se Spartě prohra ve Zlíně?

Hlasovalo 70 lidí.

Pokud však zvítězí Zlín, Pražané by na jihu Moravy už určitě chtěli vyhrát. Vést 3:0 na zápasy a nechat soupeře srovnat sérii na 3:3, to by udělal už jenom blázen…

Růžičkův tým má nůž na krku

To Slavia si o těchto “starostech“ může nechat jenom zdát. V dnešním utkání ve Vítkovicích musí zvítězit, jinak se dostane do kritické situace. Prohrává totiž 1:2 na zápasy, a kdyby si připsala další porážku, musela by zvítězit třikrát v řadě. A to by při současné formě Vítkovic byl opravdu tvrdý oříšek.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.