Sport (Sobota, 23. ledna 2021 1:26:20)

Ostravský kouč Večeřa: Naše efektivita je hrozná

Fotbalisté Baníku nedali ani ve svém třetím jarním utkání gól, i když šancí měli opět nespočet.

Není tedy divu, že Ostrava v pondělní dohrávce 19. kola Gambrinus ligy prohrála v Edenu 0:1.

Slavia, která v této sezoně vyhrála doma všechny svoje ligové zápasy, nebyla o moc lepší, ale alespoň jednu ze svých šancí dokázala přetavit v gól. Baník nedokázal ani to a definitivně se tak obral o reálnou šanci na titul.

Největším paličem matador Lukeš

"Když se proti Slavii dostaneme do tolika šancí, tak to určitě není špatné. Efektivita je ale hrozná,“ uznal trenér Ostravy Karel Večeřa. Nejvíce ho rozhořčil zkušený středopolař Martin Lukeš, který se po deseti minutách ocitnul sám před gólmanem Martinem Vaniakem. Bohužel pro hosty se však zachoval jako žáček a slávistický brankář jeho nesmělou střelu s přehledem vytěsnil.

"Na tu Lukešovu šanci existují dva pohledy. Jednak že zklamal, a pak že dobře zakročil Vaniak. Byla to vyložená šance a já se jen divil, že to není v síti," prohodil kouč Baníku.

"Přijde zápas, kdy se to zlomí"

Večeřa nepřestává věřit, že jeho mužstvo začne střílet góly i bez snajpra Václava Svěrkoše, který v zimě zamířil do francouzského Sochaux.

“Je to o sebevědomí hráčů. Mrzí mě to, protože je tím znehodnocena veškerá dřina. Přijde ale zápas, kdy se to zlomí," poznamenal respektovaný trenér.

Na připomínku, že je Baník po prohře v Edenu definitivně ze hry o titul, reagoval po svém. "Já se zajímám hlavně o Ostravu. Slavia hraje dobře, dává góly a má velký náskok, takže ji těžko někdo sesadí. Ale hraje se však třicet kol a stát se může všechno…"

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.