Sport (Úterý, 19. ledna 2021 11:59:25)

Pardubický střelec Divíšek: Věděl jsem, že mančaftu nepomáhám

Hokejisté Pardubic vyhráli na ledě Plzně veledůležité čtvrté utkání čtvrtfinále play-off, čímž srovnali stav série na 2:2.

Pokud by Moeller na západě Čech prohrál i druhý zápas, jeho situace by byla kritická. Nad Plzní by musel vyhrát třikrát v řadě.

Ale nestalo se. Svěřenci trenéra Václava Sýkory vyhráli 4:3. "Věděli jsme, že ten zápas musíme zvládnout, protože v neděli jsme prohráli. Měli jsme to dobře rozehrané, rychle jsme vedli 3:0. Porážka by nás strašně mrzela," prohlásil útočník Pardubic Tomáš Divíšek, jenž si v utkání připsal hned čtyři kanadské body (dva góly + dvě asistence).

Burcoval se, že hokej hrát nezapomněl

"Byl jsem v poslední době trochu hluchý. Přeházeli jsme sestavu, aby se něco změnilo, a účel to zřejmě splnilo. Dát dvě branky je příjemný pocit, ale ono je víceméně jedno, kdo ty góly vstřelí. Zní jako klišé, vím to," usmál se dobře naladěný hokejista.

"V neděli to z mé strany nebylo dobré, hrál jsem hrozně. Říkal jsem si, že hokej jsem snad hrát nezapomněl, takže to musím zlomit. Bylo v tom i trochu štěstí," přiznal a jedním dechem dodal: "Cítil jsem se docela špatně, a to hlavně psychicky. Věděl jsem, že mančaftu moc nepomáhám. Čekají se ode mě body a já je neměl."

Naučí kouč Sýkora hráče střídat?

Velezkušený útočník si byl dobře vědom také toho, že se jeho tým ani tentokrát nevyvaroval zbytečných chyb. "Odvedli jsme dobrou práci, jenže pořád tam byly momenty, kdy nás Plzeň přehrávala. Navíc jsme inkasovali dva hloupé góly. U toho druhého jsme snad popadesáté špatně střídali. Nedomluvili jsme se a oni šli proti třem našim hráčům. Byla to jednoznačně naše chyba, kterou jsme Plzeň nechali dýchat," kál se za celý tým.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Mar2009/484184.jpg?d41d

I když se rozhodně nehrálo v rukavičkách, Východočeši neměli ani jednu možnost přesilové hry. "Nevybavuju si, jestli jsme někdy v play-off odehráli zápas bez přesilovky. Ale k rozhodčím se vyjadřovat nechci. Nicméně nehrát v play-off šedesát minut početní výhodu, to je docela zvláštní," poznamenal Divíšek.

Stále není nic rozhodnuto

Ve středu se vypjatá série přesune do Pardubic. Ty mají šanci doma udělat rázný krok za postupem. Pokud zklamou, posadí tím do sedla soupeře.

 "Myslím, že na tom budeme psychicky trochu lépe, protože jsme v posledním zápase uspěli. Ale Plzeň už vyhrála dva duely, což asi ani sama nečekala. Je vidět, že hrají uvolněně, daří se jim předvádět pěkný hokej. Šance jsou i nadále hodně vyrovnané," uzavřel bývalý útočník Lasselsbergeru.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.