Sport (Středa, 27. ledna 2021 6:00:28)

Rozhodčí přemlouval gólmana, aby chytil chybně nařízenou penaltu

Těžko uvěřitelný moment se měl stát v belgické fotbalové lize. Zkušený sudí to ale popírá.

V Belgii se v sobotním zápase tamní fotbalové ligy odehrál nevídaný incident. Hlavní rozhodčí sice odpískal penaltu, ale vzápětí si uvědomil, že učinil chybné rozhodnutí a žádal brankáře postiženého týmu, aby jej spasil svým zákrokem na brankové čáře.

Jeden moment, dvě verze

"Řekl mi, že mám chytit pokutový kop, abych mu zachránil kůži," uvedl gólman Nicolas Ardouin pro deník De Gentenaar. Slova prý zazněla z úst zkušeného mezinárodního rozhodčího Verveckena poté, co nařídil v zápase mezi Gentem a Tubize penaltu ve prospěch domácího celku.

Video z incidentu si prohlédněte zde:


Ardouinovu verzi ale Vervecken rezolutně popřel. "Jen jsem ho nabádal, aby zákrokem napravil svou chybu, musel mi špatně rozumět," řekl zkušený rozhodčí. Celý případ bude mít každopádně dohru před komisí rozhodčích. To už ale nic nezmění na tom, že Ruiz Gonzalez Bryan lehkým obloučkem penaltu proměnil a Gent vyhrál 2:0.

Co se přesně stalo? Penalta ani náhodou

Jednačtyřicetiletý Vervecken, který ještě loni figuroval na mezinárodní listině FIFA, udělal v sobotním utkání belgické ligy mezi Gentem a Tubize velkou chybu, když ve 36. minutě nařídil proti hostům pokutový kop. Televizní záběry ale prokázaly, že brankář hostí Nicolas Ardouin se domácího útočníka Mbayeho Leyeho vůbec nedotkl.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.