Sport (Středa, 20. ledna 2021 4:30:32)

Zlín si chce stěžovat na sudího Bílka

Tescoma Zlín podá stížnost na rozhodčího Jaroslava Bílka, který v nedělním duelu 19. kola Gambrinus ligy uznal zřejmě neregulérní branku českobudějovického Benáta.

Moravané se cítí poškozeni rozhodnutím hlavního arbitra, jenž prý neměl jedinou trefu zápasu uznat. A to proto, že v ofsajdové pozici stál při Benátově střele jeho spoluhráč Tomáš Sedláček, jenž stínil brankáři Vítu Baránkovi.

České Budějovice tímto gólem vyhrály 1:0, čímž ještě více upevnily poslední místo Zlína v Gambrinus lize.

Macela potvrdil, že gól platit neměl


Hostující hráči marně protestovali u Bílka i u jeho asistenta Iva Chytila. "Sedláček možná míč netečoval, protože mu přeskočil nohu. Ale o tom, že chtěl hrát, nemůže být sporu. Televizní záběry jsou jednoznačné," prohlásil zlínský kapitán Ivo Zbožínek.

I šéf Komise rozhodčích a delegátů Luděk Macela si myslí, že gól Jihočechů neměl být uznán. "Podle mého názoru a podle názoru Komise rozhodčích branka Českých Budějovic platit neměla," nechal se slyšet Macela.

"Nechceme lacině brečet, ale myslíme si, že nás sudí poškodili. Podle toho, co říkají rozhodčím na školeních, udělali chybu. Potvrdila nám to také řada expertů. Proto jsme se rozhodli, že podáme stížnost," řekl předseda představenstva zlínského klubu Ladislav Valášek, který nebyl spokojený s prací čtvrtého arbitra.

"Domácí funkcionáři deset minut před koncem utkání odnesli od postranní čáry náhradní míč, aby mohli v závěru natahovat čas. Při vhazování našich hráčů lidé z českobudějovické lavičky několikrát vhodili balon na hrací plochu. Tohle by neměl čtvrtý rozhodčí dovolit, jinak je tam zbytečný," poznamenal Valášek.

Tescoma je v lize až 16., na 14. Kladno ztrácí 11 kol před koncem šest bodů.

Protest podává také Mladá Boleslav

Na arbitry si stěžují také v Mladé Boleslavi. Ta v neděli remizovala v Olomouci 2:2, když většinu zápasu hrála bez vyloučeného Václava Kaliny.

Středočeský klub chce ke Komisi rozhodčích podat protest k výkonům obou asistentů utkání Roberta Kubáně a Romana Taciny, kteří podle zástupců klubu hrubě ovlivnily některé situace v utkání.

"Jde o tendenční řízení obou asistentů. Momentů, které se nám nezdály, je hodně," podotkl mluvčí středočeského klubu Petr Svěcený.

"Šlo například o důležitý gól Olomouce na 2:0, kdy asistent Tacina signalizoval, že byl míč za brankovou čárou, což ze své pozice podle nás nemohl vůbec vidět. Pak tam byla jasná penalta na Papadopulose, který navíc dostal v závěru svou čtvrtou žlutou kartu za faul, který vůbec nebyl. Chceme, aby mu byla anulována," prohlásil Svěcený.

"Naopak na straně Olomouce byla dvojnásobná ruka Heidenreicha ve vápně, po níž se ale kopal jen roh. Šlo tam i o některé ofsajdy a další zarážející situace," uvedl tiskový mluvčí klubu s tím, že na svaz brzy přijde oficiální stížnost na řízení zápasu.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.