Sport (Sobota, 23. ledna 2021 1:28:59)

V nejsledovanějších ligách budou bojovat Praha s Ostravou

Fotbalisté Slavie dnes odpoledne přivítají Baník. Jejich hokejoví kolegové budou v tu dobu bojovat ve Vítkovicích.

Souboje dvou českých metropolí si jsou podobné jen zdánlivě. I když důležitější je asi ten hokejový, více sledovaný bude fotbal. A to nejen proto, že se v Edenu od 17:15 utká v dohrávce 19. kola Gambrinus ligy první s pátým týmem tabulky.

Zápas je pokládán za vysoce rizikový a všichni jsou zvědaví, v jakém světle se při něm představí nechvalně známí příznivci Baníku, kteří o svém “pojetí fotbalu“ přesvědčili už několikrát. Jak se budou chovat v Praze?

Jejich cestu pečlivě sledujeme. Podrobnosti najdete TADY.

Opilci mají vstup zakázán


Vedení Slavie dělá vše pro to, aby zápas i bez policistů proběhl v klidu. Vstupenku si můžete koupit jen po předložení občanského průkazu, což se osvědčilo v zahraničí. Před utkáním budou prováděny důkladné osobní prohlídky a vytipovaní příchozí budou muset absolvovat test na alkohol. Kdo nadýchá nějakou tu promili, nebude do areálu vpuštěn.

Tato opatření však odskákali i slušní fanoušci, kteří se chtěli pobavit dobrým fotbalem. VÍCE ZDE.

Potvrdí Slavia skvělou bilanci?

Pokud se však vandalství na tribunách skutečně podaří utlumit, mohli bychom se dočkat kvalitní podívané. Oba týmy se prezentují pohledným fotbalem a útočnou hrou. Favoritem je Slavia, která v této sezoně doma vyhrála všechny domácí zápasy Gambrinus ligy. Navíc její soupeř rozhodně nevkročil do jarních bojů ideálně. Prohrál v Brně a na Bazalech jen remizoval s Viktorií Žižkov. Ani v jednom duelu navíc neskóroval.

"To je sice hezké, ale nějaká bilance zápas nerozhodne. Do každého utkání jdeme s cílem získat tři body a odevzdat maximální výkon," reagoval kouč Slavie Karel Jarolím.

Jeho tým se v případě vítězství odpoutá druhé Spartě zpět na desetibodový rozdíl. Baník je momentálně pátý.

Růžička versus Hadamczik – dějství třetí

Ve vítkovické ČEZ Aréně se od 18:00 odehraje další dnešní souboj mezi Prahou a Ostravou. Tentokrát ale hokejový. Slávisté budou ve Vítkovicích bojovat o druhé vítězství ve čtvrtfinálové sérii play-off extraligy. Stav je vyrovnaný 1:1 na zápasy.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Mar2009/483711.jpg?d41d

Pauza mezi druhým a třetím utkáním byla netradičně třídenní, což zavinilo to, že ve vítkovickém svatostánku probíhal Davis Cup. Nyní už je ale vše připraveno k zápasu.

Od 17:30 budou ve druhém čtvrtfinále válčit Pardubice s Plzní.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.