Sport (Středa, 20. ledna 2021 5:45:44)

Stáj F1 Toro Rosso představila nový monopost

Stáj F1 Toro Rosso představila jako předposlední z týmů svůj nový monopost pro nadcházející ročník mistrovství světa.

Toro Rosso absolvuje sezonu s modelem, který ponese název STR-04. Stáj ho představila na španělském okruhu v Barceloně. Jde o téměř shodný vůz s typem RB5 sesterské stáje Red Bull, což se ale očekávalo. Poháněn bude ovšem motorem Ferrari 056, vozy Red Bull v sobě mají motory Renault.

Zbrusu nové monoposty všech stájí pro sezonu 2009 si porhlédněte na následující fotosekvenci:


"Sezona 2008 byla z hlediska našich výkonů a zlepšení úžasná," řekl šéf týmu Franz Tost. "Svoje očekávání jsme překročili a získali jsme víc bodů než kdykoli předtím. Kromě toho jsme vybojovali pole position i první vítězství. Teď chceme na tyhle výkony navázat," dodal Tost. Italská stáj vybojoval své první vítězství, když Sebastian Vettel vyhrál závod v Monze.


Toro Rosso má dvojici jezdců s nejméně zkušenostmi

Nový vůz, stejně jako monoposty Red Bull, jsou dílem Adriana Neweye. "Nový vůz stáje Red Bull se ukázal v testech výborně, proto se těšíme, co ukáží naše testy. Adrian Newey a jeho tým odvedli velmi dobrou práci. Před sezonou jsme naladění velmi optimisticky," uzavřel Tost.

Piloty stáje Toro Rosso budou Francouz Sébastien Bourdais a mladý Švýcar Sébastien Buemi, který bude v F1 nováčkem.I když Toro Rosso představilo vozy jako poslední, žádný skluz prý stáj nemá.

Nový vůz představí už pouze Honda

Poslední stájí, která by po Toro Rossu měla představit svůj vůz pro novou sezonu, je Honda. Tým ještě minulý týden neměl jistou budoucnost, zachránil ho až bývalý šéf Ross Brawn.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.