Sport (Středa, 20. ledna 2021 3:55:08)

Ronaldo se v Brazílii poprvé trefil a fanoušci málem "zbourali" stadion

Nejlepší střelec v historii fotbalových mistrovství světa, Brazilec Ronaldo, rozpoutal svou premiérovou trefou horké chvíle pro pořadatele.

Obávaný útočný zabiják Ronaldo prožil svůj comeback snů. Poté, co mu v únoru minulého roku praskla šlacha v levém koleni, byl už na odpis. Odešel z AC Milán domů a očekávalo se, že svou bohatou kariéru ukončí. Rozhodl se ale podepsat smlouvu s Corinthians a už ve druhém zápase za brazilský tým se poprvé trefil do černého.

Jeho branka navíc znamenala vyrovnání proti velkému rivalovi Palmeiras ve druhé minutě nastavení. Bývalý hráč takových klubů jako Barcelona, Real Madrid, Inter a AC Milán přitom přišel na hřiště až v průběhu zápasu jako střídající hráč.

Oslava se neobešla bez incidentu

Gólová radost Ronalda rozproudila natolik, že přeskočil reklamní panely za brankou a vrhl se vstříc nadšeným fanouškům na plot z pletiva.

Část ochranného oplocení ale nevydržela nápor fanoušků a zřítila se. Nikomu se naštěstí nic nestalo, jen Ronaldo uviděl od rozhodčího žlutou kartu.

Ronaldo: Bylo to nezodpovědné, ale v tu chvíli na to nemyslíte

"Za ten incident se moc omlouvám, je mi to líto. Nemohl jsem ale udržet své emoce. Byl to nezodpovědný postoj, protože plot nebyl tak silný na nápor fanoušků. V tu chvíli na to ale nemyslíte, jen běžíte k příznivcům a chcete oslavit gól," řekl Ronaldo na tiskové konferenci po zápase, jak uvedly stránky fifa.com.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.