Sport (Středa, 20. ledna 2021 5:21:29)

Kometa odvrátila mečbol Chomutova a po vítězství 2:1 si vynutila sedmý zápas

Hokejisté Komety Brno zvítězili v šestém semifinálovém utkání play off první hokejové ligy na ledě Chomutova 2:1 po samostatných nájezdech a srovnali stav série na 3:3.

Domácí chtěli před vlastními fanoušky rozhodnout o svém postupu do finále první hokejové ligy a do soupeře se pustili pěkně zostra. Vzhledem k tomu, že v souboji s výborným Hylákem neuspěli po samostatném nájezdu Domin ani Míka, který se snažil brankáře Komety překonat z otočky, tak přišel zákonitý trest.

V 9. minutě zmrazil beznadějně vyprodaný stadion Tomáš Klimt, který prudkou přihrávku Polodny od mantinelu usměrnil za Hanuljakova záda.

Vyrovnání přišlo na konci druhé třetiny

Chomutovští toužili po vyrovnání a ve druhém dějství si vynutili velký tlak, který vyústil v sérii početních výhod. Rozjásat svoje příznivce se jim ale podařilo až ve 38. minutě, po Skořepově pasu zacílil přesně k tyči Květoň. Třetí třetina nabídla urputný boj o každou píď ledu. Oba týmy si vypracovaly několik nadějných možností, oba gólmani byli ale pozorní. V 53. minutě mohl domácí přiblížit k finále Petr Jíra, jenže Hylák proti němu vytáhnul bravurní zákrok.

Postaví brněnští fanoušci Hylákovi sochu?

Na opačné straně zahrozil Lubomír Korhoň, s jeho nebezpečným pokusem si ale Hanuljak poradil. V infarktovém závěru mohl poslat Chomutovské do finále Miroslav Hlinka, Hylák ovšem zachránil hosty od konce sezóny. V prodloužení si Chomutov vytvořil místy až drtivý tlak, v tu chvíli držel Brněnské nad vodou Hylák, který svůj tým výrazně podržel.

Rozuzlení dramatického střetnutí tak přinesly až samostatné nájezdy, jediným úspěšným exekutorem v nich byl Robert Kántor. Kometa Brno tak vyhrála v Chomutově 2:1 a vynutila si sedmý rozhodující duel v Brně.

KLH Chomutov - HC Kometa Brno 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0), stav série: 3:3 Branky: 38. Květoň (Skořepa) - 9. Klimt (Polodna), rozhodující nájezd Kántor. Rozhodčí: Lacina, Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 6000 (vyprodáno).