Sport (Úterý, 19. ledna 2021 12:16:38)

Plzeň porazila i díky krásnému sólu Straky Pardubice 2:1 a ujala se vedení v sérii

Čtvrtfinálová bitva mezi hokejisty Plzně a Pardubic se za vyrovnaného stavu 1:1 v neděli přesunula na západ Čech, kde se Moelleru v této sezoně ještě nepodařilo zvítězit.

Na zakletém plzeňském ledu nedokázali Pardubice slavit výhru ani tentokrát. Úvodní branku zápasu vstřelil v oslabení díky trestuhodné chybě pardubických hokejisté Mario Cartelli. Plzeňský obránce se ve vlastním oslabení po přihrávce Martina Straky dostal do brejku, který zakončil střelou z pravého kruhu a prostřelil brankáře Lašáka.

Druhý gól Plzně zařídil skvělý Straka

Pardubičtí hokejisté byli velmi blízko vyrovnání na začátku třetí třetiny, když se do sóla dostal tentokrát Koukal, který však na rozdíl od Cartelliho trefil z prostoru mezi kruhy pouze horní tyčku. Gól padl až v polovině 53. minuty, ale znovu to bylo do pardubické sítě, když po fantastické akci skóroval Martin Straka. Plzeňský kapitán se rozjel z vlastního pásma a proháčkoval se přes několik hráčů. Když byl sám před Lašákem, zakončoval bekhendem pod horní tyčku.

Jenže o chvíli později byli vyloučeni Nedvěd s Čakajíkem, takže Pardubice dostaly možnost hrát přesně dvě minuty pět proti třem. Přesilovkovou výhodu využil Moeller o necelou minutu později. Na 1:2 snižoval tvrdou ránou od modré Píša. Jeho gól však přišel pozdě a Plzeň se ujala vedení v sérii 2:1.

Třetí zápas čtvrtfinále play off hokejové extraligy:
Lasselsberger Plzeň - Moeller Pardubice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Cartelli (M. Straka, Vlasák), 53. M. Straka (Vlasák, Benák) - 54. Píša (Čáslava, Koukal). Rozhodčí: Minář, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8121. Stav série: 2:1.