Sport (Středa, 20. ledna 2021 5:43:10)

Jak šťastný Necid dával s pomocí spoluhráče první rozhovor

Český útočník Tomáš Necid rozhodl v sobotu gólem v prodloužení utkání ruského fotbalového Superpoháru, kdy tým CSKA Moskva vyhrál nad Rubinem Kazaň 2:1.

Když český útočník odcházel do CSKA Moskva, tak sebevědomě prohlašoval, že chce pokračovat ve střílení branek podobně jako to předváděl v české lize, kde mimochodem s 11 brankami stále vévodí tabulce tuzemských kanonýrů.

Necid: Něco podobného jsem si nepředstavoval ani ve snu

Ani on sám možná netušil, že jeho první trefa v novém dresu přijde hned v jeho premiérovém soutěžním utkání za CSKA. Necidova slavná chvíle přišla osm minut před koncem prodloužení. Mezi obránce dostal kolmici, míč si přistrčil na střed hřiště a nekompromisní ranou zápas rozhodl.

Podívejte se na krásnou branku Tomáše Necida:

"Chtěl jsem tady ukázat, že na to mám. Tohle je to nejlepší, co mě mohlo potkat. Abych byl upřímný, něco podobného jsem si nepředstavoval ani ve snu," prohlásila stomilionová posila armádního klubu Necid, na něhož se ihned po zápasu slétli novináři jako vosy na pivo.

A v tu chvíli přišla chvíle jeho spoluhráče Luboše Kaloudy, který se ujal role tlumočníka a perfektní ruštinou zprostředkoval rozhovor mezi šťastným střelcem a novináři dychtivými po Necidových pocitech. Zdá se, že Kalouda, který se marně snaží prosadit do prvního týmu, se trápí spíše nad učebnicemi ruského jazyka, než tréninkem na hřišti.

Podívejte se na rozhovor Tomáše Necida, který překládal jeho spoluhráč Luboš Kalouda:

Přestože duel rozhodl, zajímalo novináře, zda si Necid trochu vyčítá dvě zahozené brankové příležitosti. "První situace byla hlavička. Koukal jsem na míč, který šel rychle nahoru a pak zase rychle klesal. Soustředil jsem se prostě na balon a ne na to, kde je brána. A nakonec jsem to nedal," popisovala situaci bývala slávistická opora.

"Při druhé šanci jsem si chtěl obhodit gólmana, jenže on dobře vyběhl, byl hodně rychlý a v rozhodující chvíli mi ukopl míč,“ řekl Necid, který se dostal na hrací plochu až dvanáct minut před koncem utkání, ale i tak byl nadšený, že dostal příležitost tak brzy. "Asi minutu jsem se rozběhával s Danielem Carvalhem a už na nás trenér volal, že jdeme na plac. Už to pro mě bylo překvapení," netajil fotbalista.

Legenda Zico: Necid je budoucností našeho týmu

Talentovaný útočník se možná i díky pěti trefám v přípravě stal miláčkem trenéra Zica. "On je budoucností našeho týmu. Musíme mu všichni pomáhat, aby ze sebe dostal to nejlepší," zahrnul Necida chválou kouč CSKA a legendární brazilský reprezentant. "Trenér je výborný, hned po zápase mi gratuloval. Já ho teď musím přesvědčit o tom, že mi může věřit," oplatil Zicovi stejnou mincí Necid. 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.