Sport (Středa, 20. ledna 2021 4:44:05)

Mourinho v budoucnu očekává nabídku Manchesteru United

José Mourinho, šestatřicetiletý trenér Interu Milán, se sám nabídl, že se stane nástupcem trenéra Alexa Fergusona u Rudých ďáblů.

Učinil by tak poté, co skotský kouč oznámí odchod do fotabalového důchodu.

Řadí se do kategorie nejlepších světových trenérů

"Speciální kluby potřebují speciální kouče. Chtěli mě jako trenéra anglické reprezentace, což je nejlepší práce v Anglii. Jsem si jistý, že když Sir Alex odejde do důchodu, Manchester bude hledat mezi nejlepšími trenéry na světě. No a do této kategorie já patřím," řekl pro News of the World svým typickým způsobem Mourinho.

O tom, že je o své nepostradatelnosti pevně přesvědčený, svědčí i následující video:Portugalský kouč vedl v letech 2004 až 2007 Chelsea, s níž získal dva ligové tituly po sobě, a neskrývá touhu se do Anglie v budoucnu opět vrátit.

"Manchester United je nyní nejlepším klubem v Anglii, ale já se ptám, jaká byla Premier League, než jsem z ní odešel? Manchester od té doby vyhrává mnohem snadněji, protože žádný jiný kouč nedokáže postavit tým, který by mu vzdoroval. Moje týmy vždycky dokázaly hrát s United vyrovnaný fotbal, což Alex dobře ví," nechal se slyšet  vyhlášený excentrik, který sám sobě přezdívá "Special One".

Mourinho se na Old Trafford představí už ve středu. Ale jako soupeř

Mourinhův Inter se s Fergusonovým Manchesterem utká již tuto středu v Anglii, a to v odvetě osmifinálového zápasu Ligy mistrů. V Miláně skončil zápas 0:0, takže favoritem je anglické mužstvo.

"Už jsem Manchester porazil s Chelsea i s Portem. Nyní ho chci vyřadit také s Interem," podotýká Mourinho.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.