Sport (Středa, 27. ledna 2021 5:23:38)

Zlínský veterán Biegl: Moje rozlučka to snad nebyla

Po více než měsíci se v sobotu objevil v brance Zlína zkušený Radovan Biegl, který 39 zákroky dovedl svůj tým k první čtvrtfinálové výhře nad Spartou Praha.

Moravané zvítězili 4:2, čímž odvrátili konec sezony. Pražané vedou v sérii 3:1 a páté utkání budou hrát v úterý na domácím ledu Tesla Areny.

Biegl: Kuba (Sedláček) toho měl dost

Gólman RI OKEN Radovan Biegl nastoupil k extraligovému utkání naposledy 25. ledna v Liberci, kde za stavu 0:6 střídal talentovaného Jakuba Sedláčka. Od té doby jej osmnáctiletý brankář do klece nepustil.

Jenže v play-off se Sedláčkovi proti Spartě tolik nedařilo, takže kouč Venera ukázal v sobotu na Biegla. "Kuba toho měl dost. Odchytal skvělou základní část a hlavně díky němu jsme skončili pátí. Jen mu teď chybělo štěstí," poznamenal devětatřicetiletý Biegl.

"Dostal jsem důvěru a zápas jsem si užíval. Mohl být poslední v sezoně, bylo skoro vyprodáno. Báječná atmosféra, skvělý soupeř i spoluhráči, všechno bylo výborné," pochvaloval si po utkání.

Na Netíkův nájezd zkrátka nestačil

Po páteční porážce a hrozivém stavu 0:3 na zápasy Zlínští přestávali věřit tomu, že ještě mohou sérii zdramatizovat. Svým výkonem o den později ovšem naznačili, že čtvrtfinále ještě nezabalili. "Jsme realisti, takže jsme do toho šli s čistou hlavou. Chtěli jsme fanouškům předvést pěkný hokej, a to se nám povedlo," mínil Biegl, jenž obě branky inkasoval už  v úvodní třetině.

Nejprve jej z trestného střílení překonal Tomáš Netík, v přesilovce pak poslal Spartu do vedení David Výborný. "Netík mě nijak nepřekvapil. Tušil jsem, že bude střílet k tyčce, ale udělal to výborně. Vždyť je to reprezentant," řekl zlínský brankář, který v přerušené hře často kynul hokejkou směrem k fanouškům.

"Byla to taková výjimka, ale rozhodně to neměla být moje rozlučka s nimi. Alespoň doufám," usmál se protřelý mazák.

Když se měl vyjádřit k tomu, jak bude asi probíhat pátý zápas na Spartě, zůstal naprostým realistou. "Je jasné, že Sparta bude hrát v obraně trochu jinak než dneska. Alespoň tam jedeme se vztyčenou hlavou," uzavřel Biegl.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.