Sport (Sobota, 23. ledna 2021 3:11:04)

Ujfalušiho Atlético remizovalo v derby s Realem, Barcelona přehrála Bilbao

Remíza 1:1 v utkání s městským rivalem Atlétikem zbrzdila druhý celek španělské ligy Real Madrid ve stíhací jízdě za vedoucí Barcelonou, která porazila Bilbao 2:0.

Real, který se od úvodu zápasu předháněl s Atlétikem v zahazování šancí, na tuto hru nakonec doplatil. Krátce před koncem půle šlo do vedení Atlético, když na startu gólové akce byl český stoper Tomáš Ujfaluši. Český bek přihrál míč Agüerovi a ten prodloužil na nejlepšího střelce Atlética Forlána, který zavěsil. V tu chvíli by se mohlo zdát, že hosté mohou pomýšlet na ukončení série čtrnácti zápasů bez výhry nad městským rivalem.

Z tlaku Realu v druhém poločase vyústilo vyrovnání, když se v 57. minutě pravděpodobně z ofsajdové pozice trefil nizozemský útočník "Bílého baletu" Klaas-Jan Huntelaar. Další gól už nepadl a zpytovat svědomí musel především hostující forvard Agüero, který zahodili hned několik vyložených šancí.

Při vítězství Barcelony "asistoval" Antonín Panenka

Barcelona rozhodla zápas prakticky už v prvním poločase. V 18. minutě se po Xaviho přímém kopu trefil hlavou středopolař Sergi Busquets, v 32. minutě pak potrestal Lionel Messi proměněnou penaltou á la Antonín Panenka faul na Iniestu. Barcelona si po třech ligových zápasech bez vítězství opět připsala tři body.

Španělská fotbalová liga - 26. kolo:
FC Barcelona - Bilbao 2:0 (18. Sergi Busquets, 32. Messi z pen.), Real Madrid - Atlético Madrid 1:1 (57. Huntelaar - 38. Forlán),