Sport (Středa, 27. ledna 2021 5:03:24)

Štajner neodvrátil kanonádu Bayernu, Drobného Hertha je stále v čele

Bavorský gigant Bayern Mnichov si i bez svých největších hvězd v pohodě pohrál s Hannoverem 5:1. Jedinou branku hostů vstřelil Jiří Štajner.

Úvod z říše snů prožil český ofenzivní fotbalista Jiří Štajner na stadionu favorizovaného Bayernu Mnichov, už v 15. minutě totiž poslal svůj Hannover do vedení. Zápas se ale pro hostující celek změnil v černou noční můru.

Ribéry s Tonim nechyběli

Domácí kouč Klinsmann se sice musel obejít bez svých dvou útočných es - francouzského tvůrce hry Francka Ribéryho a italského kanonýra Luci Toniho - přesto si nakonec připsal jednoznačné vítězství. A byli to také náhradníci, kteří v gólovou radosta přetavili svou šanci v základní jedenáctce.

Štajnerův gól si prohlédněte hned na začátku sestřihu z nejlepších momentů zápasu:

Na Štajnerovu trefu odpověděl už ve 20. minutě Daniel van Buyten, kterého ze dalších pět minut napodobil obávaný střelec Miroslav Klose. Ještě do poločasu zvýšil na 3:1 Hamit Altintop a po změně stran dokončili dílo zkázy Lukas Podolski a Demichelis.

Hoffenheimu zvlhl střelecký prach

Plný zisk udržel Bayern o čtyři body za vedoucí Herthou. 42 bodů mají stejně jako bavorský gigant ještě Hoffenheim, který v sobotu remizoval na své půdě bez branek s Werderem Brémy, a také Hamburk s Wolfsburgem.

Gól Edina Džeka do sítě Karlsruhe si prohlédněte na videu:

Zatímco druhý jmenovaný se dotáhl do kvarteta pronásledovatelů díky další trefě nezastavitelného Džeka, která byla zároveň jedinou v duelu s Karslruhe, Jarolímův Hamburk trochu překvapivě ztratil všechny body.

Galásek lepší Jarolíma s Tavaresem

Na favorita si vyšlápl sestupem ohrožený Mönchengladbach. Ten dokázal před vlastními diváky svého soupeře "přejet" 4:1. Na trávníku se tak utkali dva bývalí parťáci z české reprezentace. Zatímco Tomáš Galásek odehrál na postu defenzivního štítu v domácím dresu celý zápas, kapitán hostů David Jarolím střídal v 71. minutě a do statistik si zapsal žlutou kartu. V záloze HSV se plných 90 minut pohyboval i bývalý slávista Tavares.

Voronin sestřelil Chotěbuz

Ukrajinský střelec Andrej Voronin vstřelil všechny tři branky vedoucí Herthy na hřišti Chotěbuzi. A proto, že český reprezentační gólman Jaroslav Drobný inkasoval pouze jednou, veze si jeho tým do Berlína tři body.

Německá fotbalová liga, sobotní zápasy 23. kola:

Bayern Mnichov - Hannover 5:1 (3:1)
Branky: 20. Van Buyten, 25. Klose, 34. Altintop, 73. Podolski, 89. Demichelis - 15. ŠTAJNER.
Český útočník Jiří Štajner odehrál v dresu hostů celý zápas a už v 15. minutě otevřel skóre zápasu.

VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 2:1 (1:0)
Branky: 10. Elson, 62. Goméz - 52. Valdez.
Český záložník Jan Šimák ze Stuttgartu se na hřiště dostal v 57. minutě utkání.

Energie Cottbus - Hertha Berlín 1:3 (1:2)
Branky: 22. Cagdas - 34., 45. a 88. Voronin.
Český fotbalista Jan Rajnoch z Cottbusu přišel na hřiště v 83. minutě, brankář berlínského mužstva Jaroslav Drobný odchytal za Herthu celý zápas.

Hoffenheim - Werder Brémy 0:0

VfL Wolfsburg - Karlsruhe 1:0 (1:0)
Branka: 38. Džeko.
Český obránce Jan Šimůnek odehrál za Wolfsburg celý zápas.

Borussia Mönchengladbach - Hamburk 4:1 (2:1)
Branky: 24. Friend, 42. Levels, 54. Brouwers, 66. Marin - 29. Petrič.
Český záložník Tomáš Galásek odehrál v dresu domácích celý zápas, jeho krajan David Jarolím na druhé straně hrál do 71. minuty, kdy ho nahradil Benjamin. Ještě předtím dostal Jarolím žlutou kartu.