Sport (Sobota, 23. ledna 2021 2:16:32)

Keričův gól rozhodl o vítězství Liberce, který poskočil v tabulce na druhé místo

Minimálně do neděle se fotbalisté Liberce dostali na druhé místo prvoligové tabulky před Ostravu. Pomohlo jim k tomu sobotní vítězství 1:0 nad Příbramí po brance Andreje Keriče.

Proti Příbrami, které patří v Gambrinus lize 13. místo, se severočeští fotbalisté nemohli dlouho prosadit. Prokřehlé liberecké fanoušky rozehřála až šance Janů, který v 27. minutě poslal centr na příbramskou branku, ale Pleško stačil odvrátit na roh.

Liberecké čekání na gól rozhodl střelou do prázdné branky Kerič

Z protiútoku mohli jít do vedení Středočeši. Po levé straně utekl Šmejkal, krásně našel nabíhajícího De Oliveiru a domácí děkovali Zlámalovi, jenž ve spolupráci s vracejícím se Janů srazil hlavičku do zámezí.

Deset minut před pauzou se Severočeši dostali do vedení. Dočkalův rohový kop prodloužil Košťál ke Keričovi, který zblízka doklepl do odkryté branky. Chorvatský útočník potvrdil sedmým gólem v sezoně pozici nejlepšího libereckého střelce. Příbram se nevzdávala, za dvě minuty nabil De Oliveira Tarczalovi a Zlámal, chytající padesátý ligový zápas, měl s jeho přízemní střelou pořádné problémy.

Druhá půle byla zcela v režii Severočechů

Tím však Příbram v podstatě skončila s veškerou útočnou aktivitou, protože vedoucí branka domácí týmu výrazně uklidnila. Po přestávce mohl v pohodě hrající Liberec přidat ještě několik branek, ale tvrdou střelou se těsně po pauze neprosadil Papoušek a poté v závěru ani Blažek se střídajícím  Radzinevičiusem.

I tak už Slovan sedmou domácí výhru nad Příbramí v řadě v klidu udržel a v probíhající sezoně je na vlastním hřišti stále neporazitelný. Jubilejní 200. prvoligový zápas v roli hlavního kouče tak oslavil domácí trenér Ladislav Škorpil ziskem všech tří bodů.

FC Slovan Liberec - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 35. Kerič. Rozhodčí: Kocián - Pelikán, Marek. ŽK: Nezmar, Gecov, Radzinevičius - Z. Šmejkal, Klesa, J. Štochl. Diváci: 3805.
Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Janů - Gecov, Dočkal, Papoušek (90.+2 Dort) - Blažek (85. Radzinevičius) - Kerič, Nezmar (74. Smetana).
Příbram: A. Hruška - Plašil, Müller, J. Štochl, Pleško - Klesa (71. Fantiš), Borek, Z. Šmejkal (81. Brožík), Tarczal - Huňa, De Oliveira (57. M. Štochl).