Sport (Středa, 20. ledna 2021 3:59:41)

FA Cup: Chelsea a Manchester United postoupily bez problémů do semifinále

Svěřenci trenéra Hiddinka si postup mezi nejlepší čtyři týmy anglického FA Cupu zajistili výhrou 2:0 v Coventry. United vyhráli na půdě Fulhamu dokonce 4:0.

Druholigový klub neměl v souboji s favorizovanou Chelsea příliš mnoho šancí. Hosté kontrolovali vývoj zápasu a vedení se ujali už po 15 minutách, kdy se trefil Didier Drogba.

Výhru “blues“ potvrdil v 73. minutě obránce Alex. V dresu vítězů odchytal celý zápas brankář Petr Čech.

Úřadující ligoví šampioni z Manchesteru United vyrazili ke čtvrtfinálovému duelu na horkou půdu Fulhamu. Londýnský celek především díky domácím výsledkům okupují 10 příčku Premier League.

V sobotu se ale jejich pevnost proměnila spíše v peklo, ze kterého nebylo úniku. Rudí ďáblové vedli již o poločase zásluhou střelecky potentního Tevéze 2:0. Po změně stran se prosadil ještě anglický reprezentant ve službách United Wayne Rooney a na hrozivých 4:0 pro hosty uzavřel v 81. minutě Park.