Sport (Středa, 27. ledna 2021 5:17:36)

Končícího Nedvěda by měl v Juventusu nahradit Deco

Podle deníku The Sun opustí hvězdný Portugalec londýnskou Chelsea v létě, po pouhém roce stráveném v Anglii.

Bývalý český reprezentační kapitán svým nedávným prohlášením o letním konci aktivní kariéry pěkně zavařil bafuňářům Juventusu. Ti stále nemají náhradu za svou neúnavnou hvězdu a na její hledání už nemají moc času.

Deco zřejmě doplatí na Scolariho odvolání

Podle deníku The Sun by se jí mohl stát jednatřicetiletý Deco, který momentálně působí s reprezentačním gólmanem Petrem Čechem v Chelsea. Portugalská hvězda se po letním přestupu z Barcelony na ostrovech nedokázala adaptovat a stane se zřejmě jednou z prvních obětí hráčské čistky, která se chystá po odchodu trenéra Luize Scolariho.

Brazilský kouč do léta minulého roku vedl Deca v portugalské reprezentaci a svého oblíbence si s sebou přivedl i do nového působiště na Stamford Bridge. Tam ale nedokončil ani jednu celou sezonu a po neuspokojivých výsledcích byl nahrazen současným lodivodem ruské reprezentace Guusem Hiddinkem.

Juventus nabízí 190 milionů korun

Nizozemec už byl požádán vedením, aby vytipoval "nadbytečné" hráče, se kterými se klub v létě rozloučí, aby za utržené peníze mohl pořídit posily. Ruský majitel Roman Abramovič je totiž jedním z těch, kteří nemají kvůli finanční krizi na rozhazování. Místo rekordních transferů tak musí Chelsea každý příchod zaplatit prodejem jiného hráče.

Deco se po skvělém úvodu v novém angažmá vytratil a jeho budoucnost klubu je v ohrožení. O jeho služby má podle deníku The Sun eminentní zájem bývalý kouč Chelsea Claudio Ranieri, který momentálně stojí na lavičce Juventusu Turín. Italský trenér vidí v Decovi ideální náhradu za svou stálici Pavla Nedvěda a za tvořivého záložníka údajně nabízí 6 milionů liber (asi 190 milionů korun). Blues Portugalce v létě vykoupili z Barcelony za částku ještě o 60 milionů korun vyšší.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.