Sport (Úterý, 19. ledna 2021 12:59:31)

Kometa doma znovu zhasla, je na pokraji vyřazení

Hokejovému Brnu se opět vzdaluje sen. Kometa toužící po postupu do extraligy je totiž jediný zápas od vyřazení z prvoligového play-off.

Rozhodl o tom pátý zápas série s Chomutovem, který Severočeši vyhráli v brněnské hale Rondo 4:1. “V první třetině jsme byli lepší, jenomže jsme neproměnili šance a ve druhé jsme po chybách sami inkasovali,“ zlobil se po zápase asistent brněnského trenéra Viktor Lukeš.

Utkání jsme sledovali v ON-LINE reportáži ZDE.

Naopak důvod k radosti měli hráči Chomutova. V základní části soutěže Brno porazit nedokázali, v play-off ho ale zdolali už potřetí. “Tentokrát jsme hráli chytře. Počkali jsme na chyby a potrestali je,“ culil se po zápase brankář Miroslav Hanuljak, pro něhož je semifinále nevšedním zážitkem. V prvním zápase nahradil nemocného Lundella a už v brance zůstal. “Je to paráda, jen doufám, že v neděli doma sérii dokončíme. Pořád nám chybí jedna výhra,“ dodává.

Jenomže Brno se ještě nechce vzdát. Už jen kvůli fanouškům, kteří vyprodávají Rondo a po tisícovkách jezdí i na zápasy ven. “Popereme se o to, Chomutov ještě nemá nic jistého,“ vzkazuje útočník Komety Tomáš Klimt. “Bylo by fajn, kdybychom tam zápas začali tak, jak jsme ten nepovedený domácí skončili,“ říká. Právě Klimt byl totiž posledním střelcem pátečního duelu, když korigoval půl minuty před koncem náskok soupeře.