Sport (Úterý, 19. ledna 2021 13:53:18)

Obránce Modrý v Liberci končí. Brankář Málek se bude soudit s Plzní

Extraligové kluby se nepotřebných hokejistů zbavují různě. V Liberci to dělají v klidu a dohodou, v Plzni rozdávají padáky.

Zkušený bek Jaroslav Modrý je první obětí neúspěšné sezony Bílých Tygrů. S klubem se dohodl na rozvázání smlouvy.
V Liberci měl přitom kontrakt platný i na příští sezonu. Obě strany se však dohodly na tom, že ho nenaplní.

Zůstal za očekáváním

K ukončení dvouleté smlouvy dojde ke 30. dubnu letošního roku.

"Rozhodli jsme se vyhovět žádosti obránce Jaroslava Modrého na zrušení hráčské smlouvy a dohodli jsme se na ukončení vzájemné spolupráce," říká na oficiálních stránkách klubu generální manažer Ctibor Jech.

Ten tak začíná plnit svůj slib, že po nevydařené sezoně (Liberec vypadl už v předkole play-off, kde podlehl Vítkovicím 0:3 na zápasy) budou padat hlavy…

Pravdou je, že Modrého výkony v této sezoně zůstaly daleko za očekáváním. Bývalý reprezentant, jenž strávil několik let ve slavné NHL, si v 52 zápasech základní části připsal 17 bodů za tři branky a 14 asistencí. V předkole ve třech duelech nebodoval a měl na kontě tři záporné body za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách.

O jeho konci se v Liberci spekulovalo už dlouho. VÍCE ZDE.

Modrý: Bolí to. Bude trvat, než se to zahojí

Bývalý hráč New Jersey, Ottawy či Dallasu je ze zpackané sezony velmi zklamaný.

"Je to hrozný, ten pocit se ani nedá popsat slovy. Čím je člověk starší, tím větší cítí zodpovědnost za neúspěchy týmu. Když jsem byl mladší, dalo se to rychle setřást. Teď to hodně bolí a bude trvat, než se to zahojí," řekl v rozhovoru pro MF Dnes.

Fanoušky jistě nejvíc zajímá to, zda osmatřicetiletý zadák bude pokračovat v kariéře. "Nevím. Těžko říct. Ale nechtěl bych končit posledním prohraným zápasem v předkole play off s Vítkovicemi," poznamenal Modrý.

Málek prý hrubě porušil pracovní smlouvu

Dalším odkopnutým hokejistou v extralize je brankář Plzně Roman Málek. Bývalá jednička se na západě Čech stala nepotřebnou poté, co klub v lednu angažoval gólmana Jana Cháberu. Vedení Plzně chtělo Málka poslat jinam, dobře placenému hráči (přes čtyři miliony korun za rok) se však nikam nechtělo. Nyní dostal padáka za hrubé porušení smlouvy.

Jednatřicetiletý brankář se měl negativně vyjadřovat o klubu a následně nepřijít na trénink juniorského celku.

"O tréninku moc dobře věděl, ale nedostavil se na něj. A ani se neomluvil. Navíc to udělal v době, kdy byla situace dost vyostřená,“ poznamenal pro deník Sport Tomáš Tesař, advokát plzeňského klubu.

Málkův agent Robert Spálenka to však striktně odmítá a celá záležitost zřejmě skončí u civilního soudu.

Advokát klubu: Málek odmítl všechno, co jsme mu nabídli

Obě strany si protiřečí také v tom, kdo vlastně překazil hráčův přestup.

"Nabídli jsme panu Málkovi dvě varianty řešení. Ve hře bylo hostování v nejvyšší slovenské nebo německé lize do konce sezony s tím, že by se mu zachoval ten nejvyšší možný plat, včetně bonusů. Ale on na nic nepřistoupil, odmítl úplně všechno, co jsme mu nabídli," řekl Tesař.

Spálenka se tomu směje. "Pokud jde o ty hostování, pravda je úplně opačná. Plzeň nepřistoupila ani na jedno řešení, které jsme navrhovali. A ty návrhy byly z naší strany velmi vstřícné...“

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.