Sport (Čtvrtek, 28. května 2020 18:08:33)

MONSTER TRUCK zabil pořadatele. VIDEO

Budoucnost závodů speciálně upravených obřích automobilů je ohrožena. O víkendu se v americkém Madisonu stala tragická nehoda.

Celá nešťastná situace se odehrála v závěru nedělní show monster trucků a obětí se stal pořadatel závodu George Eisenhart, uvedl server tvnoviny.sk.

Skončil pod obřími koly obřího auta

Zmíněný pořadatel bez jakéhokoli rozhlédnutí vešel do dráhy. Bohužel právě v okamžiku, kdy se k němu řítil obří automobil s přezdívkou Samson, který řídil Eisenhartův kamarád Daniel Patrick.


Eisenhart neměl sebemenší šanci. Několikatunový kolos s obrovskými koly mu způsobil zranění, která se neslučovala se životem. Lékaři ihned přijeli na místo a vezli organizátora do nemocnice, při převozu však svým zraněním podlehl.

Nejedná se o chybu řidiče

Daniel Patrick, který seděl v obřím autě ve výšce tří metrů, promotéra na dráze prostě přehlédl a ačkoli to nebyla jeho chyba, celé neštěstí jej totálně zdrtilo. "Je z toho úplně mimo, ztratil dobrého kamaráda,“ uvedl Rich Schaefer, mluvčí asociace monster trucků.


Smrt Georgea Eisenharta je již druhou tragickou nehodou v závodech monster trucků za posledních devět dní. Během závodu, který se jel 16. ledna v městě Tacoma, zemřel šestiletý chlapec Sebastian Hizey. Jeho život zmařil úlomek z automobilu.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.