Sport (Čtvrtek, 20. února 2020 12:59:49)

Ford Fořt vstřelil po návratu první gól. Podívejte se na něj

Český mistr v přípravném zápase porazil prvoligové Kladno 2:0 a kouč Jarolím byl s výkonem svých svěřenců spokojen.

Fotbalisté Slavie Praha si v mrazivém středečním dnu na umělé trávě hravě poradili s týmem SK Kladno. Branky dávali Fořt a Šenkeřík. Utkání bylo poslední přípravou před odletem Slavie na herní soustředění do Dubaje. Teprve po návratu ze soustředění bude trenér červenobílé družiny zeštíhlovat kádr.

Fořt: poločas na hřišti a hned gól

Útočník Slavie Pavel Fořt hrál po svém návratu první zápas, a i když nastoupil jen v prvním poločase, stihl dát úvodní gól zápasu. "Zvládl bych i celý zápas, ale to záleží na trenérovi. Na umělé trávě je to jiné, ale jsem rád, že se mi podařilo dát gól. Nebylo těžké se aklimatizovat, protože znám trenéra Jarolíma a jeho herní pojetí," uvedl Fořt a dodal. "Ve středu letíme do Dubaje za teplem, takže už se těším a hlavně už budeme hrát na normální trávě."

Podívejte se na rozhovor s trenérem Slavie Karlem Jarolímem a střelcem prvního gólu Pavlem Fořtem:


Jarolím: Pavlovi gól může pomoct

"Jsem rád, že skóroval a určitě mu to může pomoct. S adaptací nemá problémy, protože tady to prostředí zná a my navzájem se taky známe, proto jsme ho angažovali," řekl po zápase trenér Slavie Karel Jarolím.


Ten ale nechtěl výsledek v přípravném utkání moc přeceňovat. "Samozřejmě vždycky chceme vyhrát, ale v rámci přípravy je to rozdílné, než pak v mistrovském zápase. Zase tady hráči ukáží svůj charakter. Dneska tam byly dobré pasáže, které občas vystřídaly zbytečné ztráty a nepřesnosti," hodnotil trenér Slavie duel s Kladnem.


Jarolím musel některé hráče nechat odpočívat, protože mají drobné šrámy. Na herní soustředění do Dubaje však bere ve středu, kromě zraněných Jablonského, Dřížďala a Vorel a nemocného Volešáka, všechny ostatní hráče. "Jede jich třiadvacet. I stav Marka Suchého se zlepšil. Brazilec Da Silva má také zdravotní problémy, tak uvidíme, jestli s námi poletí," řekl Jarolím.

Slavia Praha - SK Kladno 2:0 (1:0)
Branky: 38. Fořt, 58. Šenkeřík.

Sestavy:

Slava: Vaniak (46. Diviš) - Kaufman, Jan Hošek, Hubáček (46. Brabec), Šiklić (46. Švento) - Černý, Janda (46. Grajciar), Cissé, Belaid - Fořt (46. Šenkeřík), Ivana (46. Toleski).
Kladno: Pavlík - Bartoš, Drsek, Beneš (76. Samek), Procházka - Šisler (50. Gross), Szabo, Dubský, Hajník (25. Holub, 70. Chalupa) - Zoubele (63. Hlava), Zachariáš.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.